נשים בצה"ל: הצבא כמקפצה לקריירה

היכולת של נשים להתברג בתפקידים בכירים בצבא משפיעה באופן ישיר על הקריירה, הן בשל הניסיון כמו גם המיומנות אותן ניתן לרכוש במסגרת התפקידים אותו מציע הצבא לנשים. כיצד ניפוץ תקרת הזכוכית יכול לסייע לך לנצל את התקופה לטובת העתיד? להלן הפרטים.

הכנה לצו ראשון: חלק בלתי נפרד מיצירת קריירה מצליחה

אם עד לפני מספר שנים השירות הצבאי נתפס בעיני נשים כמו גם גברים כתקופה מחייבת, כיום רבים מבינים כי דווקא לפלטפורמה הצבאית יש חשיבות עצומה מבחינת התקדמות בקריירה. למעשה, בעשור האחרון נפתחו בעבור נשים תפקידים שמעניקים אפשרות לצבור מיומנות כמו ניסיון שאותם ניתן יהיה לתרגם בעתיד, בעבור מגוון משרות בארץ כמו גם בעולם. אולם, בכדי להתברג לתפקידים בכירים בצבא נדרש קודם כל לבצע הכנה לקראת הצו הראשון אשר מהווה את נקודת הזינוק לקראת העתיד. למאמר בנושא יש חשיבות עצומה מבחינת יכולת ההכנה שלך כחיילת לעתיד, וזאת בשל המידע הרב המאפשר לך להתכונן בצורה מיטבית – ובכך להגדיל את הסיכויים להתקבל ליחידות כמו גם תפקידים שיסייעו לך להזניק את הקריירה כבר מגיל צעיר.

מה חשוב לדעת רגע לפני התייצבות בצו ראשון?

על מנת שתוכלי להיות מדויקת מבחינת הרצונות שלך, רצוי לבחון דרך קבוצות ברשתות החברתיות כמו גם באתרים מתמחים את התפקידים שיכולים להתאים לסל הכישורים שלך. כך לדוגמה, אם את מתעניינת בתחום של משאבי אנוש, תוכלי לנסות ולהתקבל לתפקיד של מאבחנת פסיכוטכנית או לחילופין לתפקיד של מיון והשמה בתוך יחידות בצבא. היצע התפקידים כאמור בצבא גדל משמעותית בעבור נשים, בעיקר בתחום הטכנולוגיה. על כן, בדקי מהן דרישות התפקיד ובהתאם לכך התאימי את עצמך – אל תחששי לדבר עם חיילות שמשרתות בצבא בתפקיד הספציפי או כאלו שהשתחררו, כך שתוכלי ללמוד מהן כיצד להתכונן. נוסף לכך, שימי לב כי במסגרת הצו הראשון תידרשי להשלים מבחנים. המבחנים הללו יקבעו את הקב"א שלך ועל כן רצוי להתחיל להתכונן לפחות כחודשיים לפני, מתוך מטרה להשלים את המבחנים במסגרת זמנים קצובים כמו גם לטובת שיפור היכולת שלך להסביר את עצמך בצורה טובה ורהוטה אל מול המאבחנת, כחלק מהבנה כי הצו הראשון הוא השלב הראשון בדרך למיונים ליחידות מובחרות בתחומי הטכנולוגיה, מדע, משאבי אנוש, תקשורת ועוד.

כך תפיקי את המיטב בזמן השירות הצבאי שלך

למרות שהשירות הצבאי הוא בגדר חובה כאן בישראל, בעבורך הוא מהווה הזדמנות מצוינת לנצל את הזמן בצורה מיטבית ולרכוש מיומנות, כלים וידע שיהיו שווים בהמשך לא מעט כשתחפשי עבודה בעתיד. זה לא סוד שחברות כאן בישראל מחפשות עוד בזמן הצבא מועמדים רלוונטיים למגוון תפקידים, ולכן היכולת שלך לנצל את הזמן ובהתאם לכך ליצור אפשרויות קריירה עתידיות היא חלק בלתי נפרד מההתפתחות האישית לצד התפתחות מבחינת קריירה. במקום להעביר את הזמן ולחכות שהשירות יסתיים, חשוב להבין את היכולות והמיומנות שהצבא מקנה לצעירים – ולנצל אותם באופן שמאפשר לך בעתיד להתקבל למשרות, ואפילו לקבל עדיפות וקדימות על פני מועמדים ומעומדות אחרות.

שבירת תקרת הזכוכית – הצטרפי למהפכה

המהפכה של נשים בצבא נמצאת בשיאה, ועדות לכך ניתן לראות בשורה של תפקידים שעד כה היו סגורים בפני נשים. בזכות נשים פורצות דרך נסללה בעבורך היכולת להתקבל לשורה של תפקידים, ובהתאם לכך ליצור עתיד קריירה המגלם בחובו פוטנציאל עצום. על כן, נצלי את ההזדמנות לפני הצו הראשון לטובת מחקר, התייעצות וסיוע – ובכך תוכלי גם את להצטרף למהפכה, ולהפיק את המיטב כתוצאה מהשירות הצבאי שלך.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top