תכנון בית פרטי: הכניסו את אור השמש הביתה

נמצאים לקראת השלב של תכנון ובנייה של בית פרטי? ובכן, אנחנו בטוחים שאתם כבר יודעים שמדובר במשימה מאתגרת ביותר וגם די ארוכה, ובין היתר אתם צריכים לדאוג להיבטים הבירוקרטיים, להתייעץ עם אדריכלים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם לבנות את בית החלומות שלכם בהתאם לתקציב וכמובן לדאוג לעניינים הכספיים שהם חשובים ביותר לפני שיוצאים לדרך. אנחנו בטוחים שאתם כבר לוקחים בחשבון לא מעט פרמטרים שונים הקשורים בתהליך הזה ואנחנו כמובן לא רוצים להלאות אתכם עם מידע רב שכבר קיבלתם, ודווקא חשוב לנו לדבר כאן על אחד הדברים הקריטיים שפחות מדברים עליהם, והוא החשיבות של בניית בית שייכנס אליו הרבה אור טבעי. אז בין המשימות השונות, קחו לכם שלוש דקות ונסו להבין יחד איתנו איך אפשר להפוך את הבית להרבה יותר מואר ונעים.

התקנת תריסים חשמליים איכותיים

ראשית כל, עוד לפני שנדבר על מיקום הבית כחלק מהתכנון שלו, בואו נדבר רגע על אחד הדברים הבסיסיים בכל בית – החלונות והתריסים. אם תבחרו להתקין בבית חלונות עם פתיחה מיושנת, או כאלה שלא נעים לנקות או בכלל לפתוח – רוב הסיכויים שתעדיפו שהם יישארו סגורים, וככה זה בכלל לא משנה אם הבית בנוי בצורה טובה, אתם לא מרוויחים את אור השמש הנפלא. רצוי לקבל טיפים ומידע על התקנת תריס חשמלי ולקחת את זה בחשבון מבחינת תקציב, שכן זהו הדבר החשוב ביותר בשביל בית מואר ושמשי.

תכנון מוקדם של הבית

כל ילד יודע כבר מכיתה א' שהשמש זורחת במזרח ושוקעת במערב, ועל כן התכנון צריך לקחת בחשבון בדיוק את זה. צריך לזכור קודם כל שבאופן טבעי אי אפשר שאור השמש ייכנס באופן ישיר אל כל חלקי הבית, ולכן חשוב שכל אחד יתמקד בחלקים שחשובים לו. אחדים יעדיפו שחדר השינה יהיה מואר לאורך שעות היום, אחרים שמבלים זמן רב במטבח יעדיפו לתכנן את הבית כך שדווקא הוא יהיה זה שמואר ויש כאלו שמעדיפים להאיר דווקא את המקלחות. אנו ממליצים לתכנן את הבית כך שהסלון יהיה המקום שמקבל את מירב האור, שכן מדובר בחלל בו נשהה בבית במרבית הזמן. אם מדובר בדירה הראשונה שלכם, ייתכן שתצטרכו לחקור לעומק על הנושא ולהתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להימנע מטעויות.

גינון – רק לאחר תכנון הבית

אז הקפדתם לבדוק שהתכנון של הבית עונה על הדרישות שלכם ואפילו ווידאתם שאור השמש נכנס לבית בצורה טובה, אבל בגלל שאת הגינה תכננתם יחד עם הבית, לא לקחתם בחשבון את העצים הגדולים שעכשיו מסתירים את השמש ברוב שעות היום. כמובן שאפשר לערוך שינויים בגינה גם לאחר מכן, אבל זה משהו שיביא להוצאות נוספות וזה בטח לא מה שנרצה כשאנו בונים בית חדש. לכן, ההמלצה היא לתכנן את הגינה באופן בסיסי בלבד ללא שתילת עצים ושיחים, ורק לאחר שהבית עומד ואנו כבר גרים בו, לתכנן את הגינה בהתאם כך שהיא לא תפריע לניצול המקסימלי של אור השמש.

למה בכלל חשוב אור שמש בבית?

קודם כל זה נעים ומרבית האנשים נהנים מאור טבעי שנכנס אל תוך הבית, אבל מעבר לכך יש לזה הרבה מאד יתרונות. קודם כל צריך לזכור שיותר אור טבעי זה פחות תאורה חשמלית ומדובר בחיסכון פוטנציאלי של מאות ואלפי שקלים מדי שנה. כמו כן, בית מואר הוא גם בית מחומם, ובחורף זה דבר מבורך בהחלט שיחסוך לכם גם לא מעט.

לסיכום – בין כל הסידורים והעיסוקים שלכם במסגרת בניית הבית, אנו ממליצים בהחלט להקפיד לתכנן אותו כך שיואר באופן טבעי, נעים וגם משתלם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top