הכל על לוחות סולאריים: כך תרוויחו כסף מהגג הפרטי שלכם

אם אתם בעלים של גג פרטי, המאמר הזה יעניין אתכם מאד. הגג שלכם יכול להפוך להשקעה מאד מניבה והכל ללא הרבה התעסקות. אנחנו מדברים כמובן על מערכת סולארית המייצרת חשמל מאנרגית השמש. ניתן להתקין אותה הן על גגות פרטיים של בתים והן על מבנים אחרים כגון גגות של האנגרים תעשייתיים או אפילו גגות של חניון. מה שחשוב במערכות הללו הוא השטח הפנוי שיש לנו על הגג ואם מדובר בג משופע, אז גם הכיוון שלו כאשר הכיוון האידאלי הוא דרום אשר מקבל הכי הרבה קרינת שמש לאורך השנה.

לוחות סולאריים, השקעה כלכלית לכל דבר

התקנה של מערכת חשמל סולארית אנחנו עושים בראש ובראשונה כהשקעה כלכלית. נכון, יש למערכת כזאת ערך מוסף בכך שהיא מפחיתה זיהום בייצור החשמל, אבל אף אדם פרטי לא היה משקיע עשרות אלפי ש"ח ויותר אם לא היה זה משתלם כלכלית. את התחשיב המדויק של ההחזר על מערכת שתתאים לגג שלכם תוכלו לחשב באמצעות מחשבון סולארי. שם תכניסו נתונים כמו גודל הגג והכיוון שלו ותקבלו הערכה ראשונית לגבי עלות המערכת, כמות החשמל שאתם צפויים לייצר והכסף אשר תקבלו עבור החשמל שתמכרו בחזרה לחברת החשמל.

שימו לב שזהו תחשיב הנעשה באותו פורמט כמו כל השקעה אחרת בין אם זו מניה או דירה להשקעה: אנחנו מחשבים את הסכום ההתחלתי, את התזרים שיתקבל בשנה ומגיעים להחזר השנתי באחוזים. כאן בדיוק מגיעה ההפתעה הטובה. מסתבר שמערכות סולאריות יכולות לתת לנו תשואה טובה מאד על ההשקעה. מדובר על סדר גודל של 7-10 אחוז בשנה אבל זה לא הכל. החלק הטוב יותר הוא שמדובר בהשקעה מאד בטוחה. את החוזה עם חברת החשמל אנחנו סודרים לשנים רבות מראש. חברת החשמל היא חברה ממשלתית עם גב חזק שלא צפויה להפר את ההתחייבות שלה לרכישת החשמל. המערכות הסולאריות הקיימות היום הן מאד אמינות. למעשה, מעבר לניקיון הלוחות פעם בכמה זמן, הין הרבה מה לתחזק אותם. הם פשוט נמצאים על הגג, מייצרים חשמל ומוכרים או לחברת החשמל…

לוחות סולאריים, כיצד מתקדמים?

אם הרעיון של ההשקעה בלוחות סולאריים מעניין אתכם, תוכלו להתחיל את ההערכה הראשונית במחשבון סולארי. זוהי כמובן רק הערכה. אם אתם רציניים בנושא, בקשו לקבוע פגישה עם מומחה לתחום בחברה מוכרת. איש מקצוע כזה ידע לתת לכם מענה פרטני על כל השאלות כמו גם להעריך יותר במדויק את פרטי ההשקעה: עלות הרכישה, עלות ההתקנה, עלויות התפעול ותזרים המזומנים הצפוי לכם.

כמו בכל השקעה, רצוי לערוך את התשקיף והתחזית באופן שמרני, כלומר להשתמש בנתונים אשר משקפים את הסף התחתון בכל הערכה: ההוצאות המרביות הצפויות והתזרים המינימלי הצפוי. כך תקבלו הערכה שמהווה את הסף התחתון של מה שניתן לצפות מהמערכת.

 

לבסוף חשוב לציין שמה שעושה את ההשקעה הזו למשתלמת במיוחד היא סביבת ריבית נמוכה הקיימת כיום ולא צפויה להשתנות הרבה בעתיד הנראה לעין. זה אומר שההשקעות החלופיות שתוכלו לעשות בכסף שלכם לא יהיו אטרקטיביות בהתחשב ברמת הסיכון הנמוכה. השקעות עם רמת סיכון דומה או אפילו גבוהה יותר יהיו נדל"ן למגורים אשר במרבית המקרים מציע פחות תשואה ומצריך הרבה יותר התעסקות עם השכרת הנכס ואחזקתו. לאור הנתונים הללו, ההחלטה על השקעה במערכת ייצור חשמל סולארית בגג הפרטי שלכם הופכת למאד הגיונית!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות