מה עושים כשהזוגיות במשבר?

שגרה בחיי היום יום, קריירה תובענית, התמודדות כלכלית וניסיונות לצלוח דינמיקה משפחתית – כולם ואחרים יכולים לפגוע במערכות יחסים, גם כשמדובר בזוגיות שנחשבת מבין היציבות ביותר. ואכן, פערים בזוגיות מתרחשים בשל אורח חיים תובעני וחיי היום יום שלא תמיד מותירים את הזמן או את הדרך לתחזק את הזוגיות, כמו גם לעבוד על מערכות יחסים ולהביע אהבה והערכה לבני הזוג.

בשל כל אלה רבים מהזוגות חווים פערים בזוגיות, משברים קשים אשר לעיתים אף מובילים לפרידה. אז כיצד אפשר לטפל בזוגיות? הנה כמה דרכים לטפל בזוגיות במשבר:

מחוות רומנטיות

כאשר אנו חוזרים מיום עבודה ארוך, הדבר הראשון שאנו רוצים לעשות הוא להתקלח, לאכול ולצלול לעולם האסקפיזם שלנו מול המרקע. עם זאת, קיום חיי שגרה ללא פעילויות מרגשות וללא שינויים: עלול להוביל לדיכאון ולבעיות במערכת היחסים שאינה חווה שינויים לטובה או תחזוקה. לכן חשוב לא לוותר לעצמכם, להחליט כי אתם מתחילים לצאת לדייטים מיוחדים ולא שגרתיים שיפלפלו את מערכת היחסים, תוך שאתם מנסים לגוון ולצאת עם בני הזוג לשלל פעילויות חדשות ורומנטיות ששניכם תתחברו אליהן. החליטו על יום קבוע בו אתם יוצאים לדייט רומנטי ללא הפרעות וללא ביטולים (כן, גם באמצע השבוע), ובכך תוכלו להתחיל להחיות את הזוגיות שלכם.

משבר בזוגיות

פתחו את ערוצי התקשורת

כמה פעמים התחלתם לשוחח עם בני או בנות הזוג על משהו שמפריע לכם, והשיחה מיד הוצתה והפכה לריב קולני וקשה? בסיטואציות מסוג זה אתם בוודאי מתחרטים על התקשורת הלקויה, כמו גם על ההתנסחות שלכם ועל הדרך בה ניסיתם להתמודד עם נושאים בוערים. בשל כך חשוב תמיד לדבר על מה שמפריע לכם, אך לעשות זאת ברגעים הנכונים תוך ביטול הנטייה לאטום את האוזניים לטענות של בני הזוג כמו גם שיש לנסות לא לכעוס מיד, אלא להזדהות ולהבין את האחר. בנוסף מומלץ לעשות רשימה של נושאים בוערים וחשובים ולנסות לפתור את הבעיות אחת אחת בזמנים שונים ובכך לנטרל "מוקשים" בזוגיות. במידה ואינכם מוצאים את הדרך לשוחח, תוכלו לגשת לאיש מקצוע שיוכל לגשר ולסייע לכם ולבני הזוג לתקשר בצורה נכונה יותר.

עבדו על עצמכם

כל סיטואציה בחיים מתחילה מבחירות שאנו עושים תוך שרגשות העבר, טראומות מסוגים שונים, בטחון עצמי ירוד ושאר מחשבות: מובילות לתגובות ופעולות שלא תמיד מטיבות עם מערכת היחסים. בשל כך חשוב תמיד לבדוק ולבחון את עצמינו, לנסות להבין מה מוביל אותנו לאמירות או למעשים שונים, תוך שחשוב לעשות עבודה מול עצמנו ולבדוק איך אנחנו יכולים לשנות את היחס שלנו כלפי בני הזוג וכמובן כלפי עצמנו, ובכך לגרום לקשר להמריא.

תנו מקום ויחס לבן הזוג

במערכות יחסים ממושכות אנו חושבים שהבנו הכול על בן הזוג תוך שההתעניינות שלנו בחייו הולכת ופוחתת עם הזמן – מה שיכול להוביל להזנחה של האחר במערכת היחסים. בשל כך חשוב להיות יותר סקרנים בנוגע לחיים האישיים של בן הזוג, להתעניין בעמל יומו וברגשותיו, ובכלל: להיות שם בשבילו, כמו גם לדעת להרפות בעת הצורך ולתת את המרחב הדרוש לבני הזוג תוך ויתור על האגו והגאווה.

לסיכום, אם תרצו לנסות לייצר תקשורת כנה עם שיחות מכילות והבנה, אם תדעו מתי בני הזוג זקוקים לתמיכה ותדעו לבצע קריאה נכונה של המפה, כמו גם במידה ותצליחו לזהות את ה"מוקשים" במערכת היחסים הזוגיות – תוכלו כבר עכשיו להתחיל בצעדים לשיפור ושימור הזוגיות ומכאן לבצע תחזוקה נכונה לקבלת מערכת יחסים בריאה ופורייה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top