איך זוגות של חילונים ודתיים מסתדרים?

גם אם נדמה שמערכת יחסים זוגית בין אדם ששומר מצוות לבין אישה חילונית ולהיפך, אינו מועד להצלחה, ניתן למנות לא מעט זוגות מעורבים שדווקא לא רואים בפער הנ"ל קושי במערכת היחסים שלהם. בישראל יש כמה וכמה זוגות של חילוניים ודתיים, ולמרבה ההפתעה, הם מצליחים לגשר על הפערים ולנהל חיים משותפים ומלאי אהבה. כיצד ניתן לצלוח מערכת יחסים מסוג זה? אספנו בעבורכם את כל המידע הרלוונטי בנושא.

זוגות של חילונים ודתיים

הבנה והתחשבות

לכל אחד מבני הזוג יש דברים שחשובים לו, הן באורח החיים והן בחיי הזוגיות. חשוב לדבר על הדברים המהותיים, להבין אחד את השנייה ולמצוא את עמק השווה. כמו כן, חשוב להתחשב בצרכים של הצד השני ולכבד את האידיאולוגיות והרצונות. רק כך תוכלו לגשר על הפערים ולמצוא דרך שלווה לחיות יחד ולנהל חיים משותפים.

אמצו מנהגים משותפים

אם אתם הצד החילוני בזוגיות, תוכלו לאמץ לחיקכם מנהגים מסורתיים שיכולים לקרב ביניכם ולשמור על זוגיות בריאה ומעצימה, כמו ארוחת השבת, המהווה אלמנט מסורתי מאחד ומגבש. דבר נוסף שתוכלו לעשות, הוא לקרוא את פרשת השבוע המעודכנת, וללמוד על מוסר ההשכל הייחודי. אלו פעולות שעשויות לשמח את בני הזוג הדתיים, ליצור קרבה למסורת בעבור בני הזוג החילוניים וליהנות מפעילויות משותפות וזוגיות שניתן לעשות יחדיו.

זוגות חילוניים ודתיים

שמירת שבת

בני הזוג הדתיים רוצים לשמור שבת בעוד שבני הזוג החילוניים מעדיפים לנצל את השבת לדברים אחרים. ובכן, ניתן לגשר על הפער, כשכל אחד יוכל להעביר את השבת בדרך האידיאלית ביותר מבלי להפריע לאחר. צפייה בטלוויזיה יכולה להיעשות בשקט בחדר עם דלת סגורה, והשימוש בטלפון הנייד יכול להיעשות באופן מצומצם על מנת לא לפגוע ברגשותיו של בן הזוג הדתי. חוץ מזה, תוכלו לנסות לשמור שבת ביחד, לשחק במשחקי קופסה וליהנות מזמן איכות משותף ללא מסכים או טכנולוגיה – זה דווקא יכול להיות רעיון נהדר ואפילו חווייתי.

כשרות

בעולם הדתי נהוג להפריד את כלי המטבח, לכלים חלביים וכלים בשריים (ולעיתים גם שני כיורים). פרט לריבוי כלים במטבח, זה לא אמור להיות נטל בעבור בני הזוג החילוניים. כמו כן, מה שעשוי להפריע לאורח החיים הזוגי הוא הבילוי במסעדות. אז נכון, כמות המסעדות שאינן כשרות גדולה יותר מכמות המסעדות הכשרות, אבל יחד עם זה, בהחלט ניתן למצוא מסעדות כשרות ואיכותיות ולהפוך אותן למקום הבילוי המועדף עליכם כזוג.

 

בשורה התחתונה, ניתן לקיים מערכת יחסים בין חילוני לדתייה ולהיפך, ויעידו על כך מגוון הזוגות המעורבים הקיימים בישראל (שאגב חלקם אף מחזיקים בדעות פוליטיות שונות לחלוטין זה מזה). אורח החיים המשותף מצריך הקשבה, הבנה, סבלנות, פשרה, קבלה והכלה, ולמעשה, אלה אלמנטים חיוניים לכל סוג של זוגיות ולא רק לזוגות מעורבים. מצאו את עמק השווה, תאמו ציפיות ותכננו יחדיו את חייכם המשותפים – זה בהחלט יכול להתגשם! בהצלחה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top