מה הקשר בין פחי מחזור, איכות הסביבה והבריאות שלנו?

פריסתם של פחי המחזור שינתה את חוקי המשחק בכל הקשור לשמירה על איכות הסביבה, וחשוב מכך – הבריאות של כל אחד מאיתנו. מה הקשר בינם ומדוע חשוב למחזר? על כך ועוד – במאמר הבא.

שמירה על איכות הסביבה – חיונית לצורך בריאותנו

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד המודעות לנושא איכות הסביבה עלתה, וזאת כחלק מההשפעות ההרסניות של הזיהום והשפכים אשר משפיעים באופן ניכר על בריאותנו. למעשה, מדי שנה אלפי בני אדם מתאשפזים בבתי החולים כתוצאה מקשר ישיר לזיהום הסביבתי ואיכות האוויר, ולצערנו אלפים גם מוצאים את מותם כתוצאה ישירה/עקיפה מפסולת אשר גורמת למפגעים סביבתיים חמורים ביותר. לאור העובדה כי היקפי הצריכה של כל אחד מאיתנו עולה בהתמדה, השכילו להבין הרשויות כי יש לבצע פריסה של פחי מחזור אשר באמצעותם ניתן להפחית באופן משמעותי את החשיפה לחומרים מזהמים, כפי שמקובל בכל רחבי העולם ובייחוד באירופה אשר מובילה בתחום המחזור. שימוש בפחי מחזור הוא חלק בלתי נפרד מהמאבק בזיהום הסביבתי, והאפשרות של כל אחד ואחד לתרום לו.

מה הקשר בין פחי מחזור,איכות הסביבה - והבריאות שלנו

ייצור מוגבר של אשפה אשר משפיעה על איכות הסביבה

למעשה, מדי שנה בישראל מיוצרים כ 6 מיליון טון (!) של אשפה. לפסולת מרכיבים שונים, כאשר החומרים המסוכנים הם גזם, פלסטיק ופסולת בניין אשר משפיעים מאוד על איכות הסביבה, ובקשר ישיר גם על בריאותנו. ככל שאנו חשופים יותר לפסולת, כך החומרים המסוכנים חודרים לאדמה, לשתייה ואפילו לאוויר אותו אנו נושמים. שימוש בפחי מחזור מהווה חלק בלתי נפרד מיצירת עתיד בריאותי טוב יותר, וזאת בשל העובדה כי המפתח לסביבה נקייה היא הפרדת פסולת אשר באמצעותה ניתן להפחית את כמות הפסולת, להעלים את הררי האשפה אשר נערמים מדי יום ברחובות וכן להגן על מקור המחייה של כל אחד מאיתנו. משום כך, הסברה נכונה וכן הבנה כי באמצעות הסברה נכונה ניתן בהחלט לשמור על הסביבה שלנו ולייצר איכות חיים בריאה וטובה ביותר, באמצעות פעולה פשוטה של מחזור. המחזור אינו חובתו רק של הציבור, אלא גם של חברות. בשנת 2011 עבר חוק האריזות אשר קבע כי על כל יצרן/יבואן למחזר פסולת אריזות, בהתאם ליעדי מחזור אשר קבועים בחוק, וזאת במטרה לצמצם את כמות הפסולת אשר נוצרת כתוצאה מאריזות אשר מהוות כ 60% מפסולת רעילה.

מדוע מחזור מהווה מפתח לאיכות סביבה טובה יותר?

לסיכום, מדינת ישראל וכן הרשויות המקומיות הבינו כי באמצעות פריסה של פחי מחזור ניתן להפחית באופן משמעותי את כמות האשפה, כמו גם להימנע מעלויות גבוהות של פינוי אשפה. מדובר באחריות אישית של כל אחד מאיתנו, והיא נועדה להבטיח כי הפסולת אותה כל אחד מייצר תופרד ותעבור תהליך מחזור אשר ישפר באופן משמעותי את איכות החיים והבריאות. כתוצאה מפעולת המחזור וההפרדה, ניתן להבחין כיצד הסביבה הקרובה והרחוקה הופכת לבריאה יותר. מדינה או רשות מקומית שלא מאפשרת מחזור בעצם תעודד השלכת פסולת מזהמת שתפגע בסביבה ובבריאות הציבור.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות