רפואה טבעית: איך אמא-טבע יכולה לעזור לבריאות שלנו?

עולם הרפואה הטבעית הולך ותופס מקום מרכזי מאוד בטיפול וסיוע בעבור מגוון רחב של בעיות בריאותיות. במדריך זה נסביר איך דווקא אימא טבע יכולה לתרום באופן משמעותי לבריאות של כל אחד מאיתנו, וזאת באמצעות מוצרים טבעיים.

רפואה טבעית: התאמה אישית של מוצרים טבעיים למגוון רחב של בעיות בריאותיות

זה לא סוד שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים פונים לטיפול אלטרנטיבי, וזאת באמצעות רכישה של מוצרים טבעיים אשר בהם נעשה שימוש מזה מאות שנים. למעשה, אם בעבר הטיפול בעבור מגוון רחב של בעיות בריאותיות ונפשיות התבצע באמצעות כלים מהרפואה הקונבנציונלית – כיום ניתן לראות שילוב בין רפואה קונבנציונלית לבין רפואה אלטרנטיבית אשר מסייעת בעבור בנייה של תוכנית טיפול פרטנית – ובהתאמה אישית, מבלי לצאת מהבית. עדות לכך ניתן לראות ברחבי הרשת אשר מציגה עשרות חנויות שונות לממכר של מוצרים טבעיים. אתר homeotreat החדש מהווה דוגמה מצוינת לאתר אשר מאגד את מיטב המוצרים הטבעיים אותם כל אחד יכול לרכוש במהירות, ובכך לספק ערך בריאותי ראשון במעלה. אולם, נשאלת השאלה – כיצד באמת תורמים המוצרים הטבעיים לבריאותנו? יצאנו לבדוק מספר מוצרים בולטים, וחזרנו עם התשובות.

רפואה טבעית איך אמא טבע יכולה לעזור לבריאות שלנו

שמנים אתריים: סגולות בריאותיות ונפשיות

מלבד העובדה ששמנים אתרים מפיצים ריח נעים, הם משפיעים באופן מיידי על מצב הרוח כמו גם מסייעים לאיזון בין גוף לנפש. כך לדוגמה, תמצית שמן לבנדר תורם לרגיעה של הגוף והנפש, הפגת מתחים כמו גם טיפול בחרדה. תמצית שמן התפוז משפר את זרימת הדם, ומהווה נוגד דיכאון וסטרס ראשון במעלה. שמן אתרי אקליפטוס נחשב כשמן מצוין לפתיחה של דרכי הנשימה וכן חיטוי. שמנים אתריים נמכרים ברחבי הרשת ומהווים בשורה אדירה בעבור רבבות בני אדם, הן בשל ההשפעות החיוביות של תמציות השמן והן בשל תחושת הרוגע והשלווה אשר משפיעות באופן משמעותי על איכות החיים.

תמציות צמחי מרפא: טיפול משלים

כיום קיימים המון סוגים של צמחי המרפא, והם נמצאים בשימוש מזה שנים רבות, בעיקר בתרבויות המזרח ואזור אגן הים התיכון. צמחי המרפא נמצאו בשורה של מחקרים לשיפור התהליכים המטבוליים בגוף, כמו גם לצורך סיוע וחיזוק של מערכת החיסון. הקלנדולה לדוגמה נחשב לאחד מצמחי המרפא הטובים ביותר בעבור טיפול בבעיות עור, כמו גם מסייע לחיסול זיהומים בעור. היתרון הבולט של צמחי המרפא נובע מכך כי ניתן להתאים אותם באופן מדויק למצב הבריאותי הקיים, כמו גם לצורך רוגע והפחתה ברמת החרדה.

שימוש במוצרים טבעיים: טיפול משלים אך לא רפואי

חשוב לציין כי המוצרים הטבעיים אינם מהווים תחליף לשימוש בתרופות קונבנציונליות, אלא מדובר בטיפול משלים ותומך אשר מסייע במגוון תחומים, כל זאת כאמור בהתאם לתוכנית טיפול פרטנית אותה מקבלים דרך הרופא המשפחתי, ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת ביצוע רכישה ושימוש.

 

 

 

 

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות