קריירה מעבר לים: איך מוצאים עבודה באוסטרליה?

אוסטרליה נחשבת מזה שנים ארוכות ליעד מועדף בעבור טיולים, אבל לא פחות גם לתעסוקה. עם נופים עוצרי נשימה, חופי ים יפהפיים וכן אווירה רגועה ושלווה, אין ספק כי בעבור צעירים כמו גם אקדמאיים שרוצים לפתח קריירה מעבר לים, אוסטרליה מהווה יעד בעל פוטנציאל אדיר גם מבחינת איכות החיים וגם מבחינה כלכלית. אם אתם תוהים לעצמכם במה תוכלו לעבוד וכיצד לאתר עבודה, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את כל אפשרויות התעסוקה לצד יכולת לאתר משרות אשר הולמות את הכישורים, כל זאת לטובת פתיחת פרק חדש ומרגש בחיים – עבודה באוסטרליה.

איך מוצאים עבודה באוסטרליה?

על מנת לעבוד באוסטרליה נדרש לאתר קודם כל חברה מקצועית שעוסקת בתחום ההשמה של צעירים ואקדמאיים בחו"ל ובפרט באוסטרליה. דרך חברה כזו תוכלו לאתר משרות אשר תואמות את הניסיון ואת המיומנות שלכם, כל זאת בליווי מקצועי המתבצע החל משלב איתור משרה ועד להשמה אצל מעסיק. הליווי האישי מתבצע לא רק בתהליך של איתור והשמה אלא גם הוצאת ויזת עבודה אשר היא חיונית בעבור צעירים כמו גם אקדמאיים שרוצים לפתח קריירה מעבר לים. שימו לב כי הגעה למדינה ללא ויזת עבודה עלולה לחשוף אתכם לסנקציות ואפילו מאסר, ועל כן אם אתם שואלים את עצמכם איך מוצאים עבודה התשובה היא דרך חברה מקצועית ובעלת קשרים ענפים עם מעסיקים כמו גם כזו שמלווה אתכם לכל אורך הפרוצדורות הנדרשות – החל מהגשת קו"ח ועד ההמראה המרגשת לקראת הפרק החדש בחייכם.

קריירה מעבר לים: איך מוצאים עבודה באוסטרליה?

מהם תחומי התעסוקה המרכזיים באוסטרליה?

תחומי התעסוקה המרכזיים באוסטרליה מתחלקים לשניים. בעבור צעירים שרוצים לעבור למדינה ולעבוד, האפשרויות הבולטות הן עבודה בחקלאות, עבודה בתחום התיירות, עבודה במכירות וכן עבודה בעגלות. בדרך כלל צעירים שמגיעים לאוסטרליה עובדים בערים הגדולות כמו סידני ומלבורן אולם ישנן ערים קטנות יותר המציעות חווית עבודה יוצאת דופן, בייחוד אם אתם בוחרים לעבוד בענף החקלאות. מדובר בהזדמנות יוצאת דופן בעבור צעירים להיחשף לתרבות חדשה אבל גם לעבודת מאומצת, כחלק מהיותו של ענף החקלאות אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של אוסטרליה. גידולים של ירקות ופירות לצד סיוע למקומיים בתנאי מחייה נוחים וזולים למדי מהווים הזדמנות מעולה בעבורכם לעבוד במקצוע מסורתי אבל עם קריצה למודרניות, בזכות שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם בו מתמחה התעשייה האוסטרלית. זאת ועוד, השתלבות במקומות עבודה העוסקים בתיירות לצד עבודה במכירות מגלמת בחובה שפע של הזדמנויות לקידום וקבלת הכנסה גבוהה, לעיתים כפול מישראל. בעבור אקדמאיים, אפשרויות התעסוקה הן רבות וכוללות כמה מהחברות המובילות בעולם לצד חברות ישראליות אשר החליטו להעביר חלק או את כל הפעילות לאוסטרליה. ביחס למדינות רבות אוסטרליה ידועה בעידוד אקדמאיים לעבודה במדינה ועל כן מעבר ליכולת להשתלב במקומות עבודה, תוכלו לנצל את השהות גם לטובת שיפור תנאי ההעסקה והמגורים.

מה חשוב לדעת לגבי עבודה באוסטרליה?

כאמור, עבודה באוסטרליה נחשבת לעבודה מועדפת ע"י צעירים כמו גם אקדמאיים שרוצים לפתוח דף חדש מעבר לים וביבשת מתקדמת ומובילה כמו אוסטרליה, להתחיל לעבוד שם או להמשיך בלימודים. מאחר ורשויות המדינה העלו בשנים האחרונות את שכר המינימום לרמה אשר נחשבת לבין הגבוהות בעולם, מדובר בהזדמנויות מצוינת ליצור עתיד פיננסי וכן חיי רווחה רגועים, אולם בשביל להגשים את החלום נדרש לבצע את ההליך באופן מסודר ודרך חברת השמה אשר תלווה אתכם החל מרגע הגשת קורות החיים ועד העלייה למטוס, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי אתם עובדים במדינה באופן חוקי. בשנת 2017 נחתם הסכם בין ישראל לבין אוסטרליה המאפשר לצעירים לעבוד במדינה למשך תקופה של חצי שנה, לצד אפשרות נוספת להוצאת ויזת עבודה לתקופה של שנה, עם אופציה נוספת לשנה נוספת, בייחוד בעבור אקדמאיים.

לסיכום, בשביל לנהל את התהליך בצורה מסודרת, רצוי להחליט מראש מהי סוג העבודה אליה תרצו להתקבל וכן להקדים ולבצע את תהליך הגשת המסמכים בהתאם להוראות של הנציג עמו אתם עובדים מטעם חברת ההשמה, כך שגם אתם תוכלו להגשים חלום – ולפתח קריירה באוסטרליה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות