לא רק ליווי: הפעילות של משה, איל ורפי אדרעי מעצימה בני נוער בסיכון

אם אתם הורים לבני נוער בגיל ההתבגרות, ואפילו אם אתם זוכרים את עצמכם בגיל הזה, אתם בטח יודעים עד כמה מדובר בתקופה מלאה באמוציות, התרגשות והרבה מחשבה לקראת החיים הבוגרים. כדי לבנות חיים בוגרים טובים, מלאים ופרודוקטיביים, נדרשת מן הסתם נקודת פתיחה טובה עם הרבה תמיכה, הן בלימודים והן במישור המנטלי והחברתי, ולמרבה הצער במציאות הישראלית בת ימינו זה לא משהו שכל בני הנוער זוכים לו תמיד. למרבה המזל, יש מי שמנסה לשנות את התמונה עד כמה שרק ניתן. בנושא הזה ראויה לציון הפעילות של עמותת אחינועם שהוקמה על ידי האחים למשפחת אדרעי שעושה הכול כדי לתת לבני נוער בסיכון מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל נקודת פתיחה שווה לשאר בני הנוער בישראל. לא מדובר בעוד עמותה רגילה, אלא בכזו שהוקמה על ידי מי שהיו בנעליים של אותם בני הנוער בעבר ובהחלט שווה להכיר את הסיפור המעניין שלה.

מהילדות המאתגרת לסיוע לזולת – סיפורה של משפחת אדרעי

האחים רפי אדרעי, משה אדרעי, איל אדרעי. שלושה שמות שהיו יכולים להישאר אנונימיים לחלוטין, או גרוע מכך, להיקשר בסיפורים שליליים בעיקר, אלמלא התא המשפחתי החזק בו גדלו. מדובר על שלושה אחים שגדלו במציאות לא פשוטה כלל של משפחה מעוטת יכולת כלכלית. בעוד בני נוער אחרים יכולים ליהנות לחלוטין מתקופת הנעורים המיוחדת, השלושה האלו נאלצו לסייע ולתרום לכלכלת הבית מגיל צעיר ובמידה רבה זה מה שבנה את האופי המיוחד שלהם. בניגוד לרבים אחרים בסביבתם, הם הצליחו לפרוץ את תקרת הזכוכית, סיימו בהצלחה שירות משמעותי בצה"ל והפכו לאנשי עסקים מצליחים ומוכרים במשק הישראלי. מכאן, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ואחיו הבינו שהגיע הזמן לתת בחזרה והחליטו להקים את עמותת אחינועם שמטרתה לסייע כאמור לבני נוער בסיכון מהשכבות החלשות בישראל. בואו נכיר את הפעילות המבורכת של העמותה.

על פעילות עמותת אחינועם

הידע העסקי והארגוני של האחים למשפחת אדרעי בהחלט בא לידי ביטוי בפעילות העמותה. כיום, מעבר לפעילויות מזדמנות היא פועלת במגוון מישורים כדי לממש את מטרותיה:

תכנית ליווי מקיפה לבני נוער

בתוכנית הזו נעשה למעשה איתור מוקפד של אותם בני הנוער בסיכון שנפלו בין הכיסאות ושאינם מטופלים על ידי מערכת הרווחה או גורמים סוציאליים אחרים בישראל. במסגרת התוכנית הם מקבלים ליווי צמוד ומקיף. סיוע בלימודים ובמבחנים, עידוד למציאת תחומי עניין ותחביבים ומעטפת סוציאלית מלאה. חשוב להבין שעל אף שמדובר על מאות ואפילו יותר בני נוער מדי שנה, כל אחד מהם נהנה מבניית תכנית אישית התפורה למידותיו/ה.

לא רק ליווי: הפעילות של משה, איל ורפי אדרעי מעצימה בני נוער בסיכון

תכנית המלגות של העמותה

מעבר לכך מקפידה העמותה להעניק מדי שנה מאות ואלפי מלגות ומענקים כספיים. הכספים הולכים כמובן למשפחות ולבני הנוער למטרות שונות וחשובות, כשהרבה פעמים אפשר לראות שהחסם הכספי הוא פחות או יותר היחיד שמונע מאותם בני הנוער להתקדם ולהצליח כמו חבריהם.

תכנית הליווי לצעירים בני העדה האתיופית לקראת שירות משמעותי

תכנית ייחודית לבני נוער בני העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. מטרת התוכנית היא לדחוף לשירות צבאי משמעותי בדגש על חיזוק יכולות מנטליות ופיתוח של כישורי מנהיגות. מאז תחילת התוכנית השתלבו בהצלחה כ-95 אחוזים מהבוגרים שלה ביחידות מובחרות בצה"ל ורבים מהם אף המשיכו למסלול של קצונה או שירות קבע.

לסיכום

נראה כי פעילות העמותה היא הרבה יותר מליווי של בני נוער והיא בהחלט מעצימה ומעניקה שוויון הזדמנויות לאלו הזקוקים לכך.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top