עושים טוב לנפש ולדמיון: כל הסיבות שלכם לקרוא ספרי מדע בדיוני מומלצים

ספרי מדע בדיוני

אחד מהז'אנרים האהובים ביותר ע"י ילדים כמו גם מבוגרים הם ללא ספק ספרי מדע בדיוני. למעשה, ז'אנר ספרותי זה הצליח להצמיח בעשורים החולפים כמה מהסופרים המצליחים ביותר בעולם, כמו למשל הסופרת ג'י ג'י רולינג אשר כתבה את סדרת הארי פוטר, אחת מסדרות הספרים האהובות בכל הזמנים וכזו שכבר מזמן הפכה לקלאסיקה. למעשה, ז'אנר זה מהווה הזדמנות מצוינת בעבור מבוגרים וילדים להפחית לחצים כמו גם להיכנס לעבר קהילה חמה שהתפתחה בישראל בעקבות האהבה לספרי מדע בדיוני. מהן הסיבות מדוע כדאי גם לכם לקרוא ספרי מדע בדיוני מומלצים? להלן הסיבות:

הצטרפות לקהילה

בעידן שבו רבים מאיתנו חשים בודדים, היכולת להצטרף לקהילה של חובבי ספרים ובעיקר חובבי ז'אנר המדע הבדיוני  מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של קשרים חדשים. הקהילה הגדולה בישראל מונה אלפי בני אדם כולל ילדים אשר מקיימים מפגשים בכל רחבי הארץ כמו גם כנסים מיוחדים עם הסופרים המובילים. מדובר בדרך מצוינת ליצור בעבורכם מעטפת שבמסגרתה תוכלו גם להביע את דעתכם על ספרי מדע בדיוני מומלצים וכאלו שאתם רוצים לחשוף בעבור חברי הקהילה שעדיין לא קראו את הספר.

פיתוח דמיון ומחשבה

מאחר וספרי מדע בדיוני מתעסקים בתיאור של עלילות עתידניות, מדובר בהזדמנות בעבורכם כמו גם בעבור הילדים שלכם להיחשף לתחום מרתק שמפתח את הדמיון ואת המחשבה. ספרים אלו זכו לביקורות מהללות מצד המבקרים כמו גם קהל הקוראים בזכות היכולת לסחוף ולספק לקהל הקוראים הזדמנות להיחשף לרעיונות חדשניים בתחום המדע, אומנות, כלכלה ועוד.

הפחתת החשיפה למסכים

החשיפה הממושכת למסכי המחשב והטלוויזיה משפיעה מאוד על הפעילות המוחית ואף גורמת לתחושה של ניוון, וזאת בשל העובדה כי המסכים אינם מצליחים ליצור את ערך המוסף אותו ניתן לקבל באמצעות קריאה סוחפת בספרי מדע בדיוני.  אם אתם רוצים להפחית את זמן החשיפה אפשר בהחלט לקחת במקום ספר מדע בדיוני שייקח אתכם למחוזות חדשים ואף יאפשר לכם לנצל את הזמן שלכם בחוכמה, כפי שנסביר בסעיף הבא.

ניצול זמן

במקום  למצוא את עצמכם מול הטלוויזיה או גוללים ברשתות החברתיות, דרך נהדרת להעביר את הזמן ולנצל אותו יכולה להתבצע באמצעות קריאה של ספרי מדע בדיוני. מדובר בהזדמנות מצוינת לצלצול לתוך עולמות המשלבים אלמנטים רבים שחלקם עלולים לא פעם להיראות ריאליסטים ולא תלושים מהמציאות.

גיבוש משפחתי

קריאה משותפת של הורים וילדים יכולה לחולל פלאים לקשר. מאחר וחלק לא קטן מהספרים בז'אנר הם למעשה סדרה של ספרים, ניתן בהחלט לנצל את הזמן לטובת הקראה משותפת ולאחר מכן שיחה המתבצעת על רקע העלילה ושאלות שעולות תוך כדי קריאה. תוכלו לערוך ערב משפחתי מהנה סביב ספר או הנושא. גיבוש משפחתי מסוג זה יחשוף גם את הילדים שלכם לעלילות מרתקות שגם יעניקו לילדים שלכם יכולת לפתח את הדמיון והמחשבה.

לסיכום

ספרי מדע בדיוני הפכו לאחד מהז'אנרים האהובים ביותר לילדים כמו גם למבוגרים. כיום ניתן לבצע רכישה של ספרים מובילים בקטגוריה הזו בעלות נוחה ועם שימת דגש על מבצעים רבים שנערכים במשך כל ימות השנה, בפלטפורמות האינטרנטיות של חנויות הספרים הגדולות בישראל. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כמו גם בעבור הילדים להיחשף לז'אנר שמעניק לא רק חשיבה מחוץ לקופסא אל גם יכולת להצטר לקהילה הולכת וגדלה של חובבי ספרי מדע בדיוני אשר נפגשים ביחד כמו גם מקיימים מפגשים עם סופרים מהארץ ומהעולם , כל זאת מתוך מטרה להקים לחיים את קווי העלילה שמצליחים לסחוף ולהיחרט בזיכרון גם שנים רבות לאחר סיום הקריאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top