איך להרים לעצמנו את הבטחון העצמי?

לא מעט אנשים סובלים מביטחון עצמי נמוך, כשהדבר מוביל לעיתים לעצבות, לבדידות ולחוסר אמונה ביכולות שלהם. יש מגוון רחב של פעולות שניתן ליישם על מנת להעלות את הביטחון העצמי. ריכזנו בעבורכם כמה מהן:

לגוון את הלוק

לעיתים גם העולם החומרי עשוי לספק לנו ביטחון עצמי גבוה, ובכל הנוגע למראה החיצוני שלנו, הרי שכשאנחנו מרגישים טוב מבחוץ, זה בהחלט גם מקרין לתוכנו. לכן, מסע שופינג הוא אופציה לא רעה בכלל, כשניתן להתחדש במגוון פריטים חדשים ופונקציונליים כמו נעלי בלרינה חדשות, תיק בעיצוב ייחודי ואפילו שמלה קלילה ומחמיאה. פריטים חדשים המשפיעים על הנראות שלנו, עשויים להעלות את הביטחון העצמי באופן ניכר, ולסייע לתחושה פנימית טובה במיוחד.

מפגשים חברתיים

כשאנחנו מוקפים באנשים אוהבים ואהובים, זה בהחלט עושה טוב על הלב – אבל לא רק, אם כי מפגשים חברתיים יכולים להעלות את הביטחון העצמי באופן משמעותי. נסו להיפגש עם חברים כמה שיותר, או אפילו לעשות לעצמכם מעין מנהג, ובכל סוף שבוע לקבוע עם חבר אחד לפחות לשבוע הקרוב. כך תרוויחו פעמיים: גם תשפרו את הביטחון העצמי וגם תשמרו על קשרים עם חברים קרובים.

חיוך שווה זהב

לא סתם אומרים שחיוך שווה זהב, ואם תעשו ניסוי קל, ותחייכו לכל אדם שאתם פוגשים במהלך היום, תוכלו להרגיש בשינוי: הלב מתמלא, אנשים אחרים יפזרו אליכם חיוכים ובלי שתשימו לב תרגישו טוב יותר וההערכה העצמית שלכם תעלה. חיוך אמנם לא עולה כסף, אבל הוא בהחלט שווה זהב – נסו זאת.

ערכו רשימת מעלות

לכל אחד מאיתנו יש מעלות וחסרונות, ומשום מה, אנחנו נוטים לעסוק יותר בחסרונות מאשר ביתרונות. כדי לשפר את הביטחון העצמי, כדאי ליצור רשימה המונה את כל המעלות והיתרונות בחיים שלכם, את כל הדברים שאתם אוהבים בעצמכם ובאופי שלכם. לאחר שכתבתם את הרשימה, שימו אותה במקום בולט, והשתדלו לקרוא אותה בכל הזדמנות, כך תוכלו להזכיר לעצמכם עד כמה אתם נהדרים.

בטחון עצמי

נהלו יומן

אז לא, אנחנו לא מתכוונים ליומן מסוג "יומני היקר", אלא מעין מחברת או פנקס שבו תרשמו בכל יום דבר אחד טוב שקרה לכם. זה יכול להיות מוצר חדש שרכשתם, שיחה טובה עם חבר ילדות, מאורע משפחתי משמח וכו'. ברגע שתתחילו לראות את הרגעים החיוביים בחיים שלכם, תוכלו לשפר את הביטחון שלכם.

לא להיבהל מכישלונות

כישלונות לא חייבים להיות מאכזבים, הכל תלוי בדרך בה מסתכלים על המצב. קחו לדוגמא את החללית הישראלית "בראשית", היא הרי לא נחתה על הירח כפי שרצו, אבל היא ללא ספק עשתה דרך מדהימה ופורצת גבולות. ובכן, כך גם הכישלונות שלנו, גם אם לא הגעתם ליעד כפי שרציתם, עדיין חשוב להתגאות בדרך שעברתם, לזכור שהדבר יתרום לצמיחה אישית שלכם ולהפיק לקחים לניסיון הבא.

תאהבו את עצמכם

לאהוב את מי שאתם, זו כנראה המשימה הכי מובנת מאליה, אך יחד עם זה, יש לא מעט אנשים שחושבים שהיא מאתגרת. הבינו אילו דברים גורמים לכם לאהוב את עצמכם ועשו כל שביכולתכם כדי להיות גאים במי שאתם, לחייך למראה בבוקר ולאהוב את הדמות שמשתקפת אליכם.

 

זה לא תמיד קל להעלות את הביטחון העצמי, אבל זה בהחלט אפשרי.

בהצלחה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top