בוחרים קריירה: הכול על תחום הקונסטרוקציה

קונסטרוקציה היא תחום מורכב מאד ואין ספק שהקונסטרוקטור הוא אחת מהדמויות הכי חשובות בתחום הבנייה והפיקוח עליה. מה זה קונסטרוקטור, מה תחומי האחריות שלו ומה לומדים כדי להיות קונסטרוקטור? כל התשובות.

מה זה קונסטרוקטור?

קונסטרוקטור, מתוקף תפקידו הוא מהנדס בניין שמתמחה בתחום הקונסטרוקציה. כשאנחנו מדברים על קונסטרוקציה אנחנו מתכוונים במיוחד לשלד של המבנה. כלומר, תפקידו של הקונסטרוקטור הוא לוודא מראש שהמבנה יהיה יציב ובטוח למגורים ושלא ייווצרו בו ליקויי בנייה העתיד. לכן, זה לא משנה איזה פרויקט אתם בונים, בין אם מדובר בפרויקט גדול או סתם שיפוץ כולל של הבית, אתם חייבים לקחת קונסטרוקטור שייתן את החותמת על האחריות של המבנה ועל כך שהוא אכן ראוי ובטוח למגורים. מציאת קונסטרוקטור, בתוך כך, היא תהליך מאד חשוב ואם אתם יוזמים פרויקט חדש אתם חייבים להקפיד על בחירה של קונסטרוקטור שהוא לא פחות ממומחה בתחום.

מה תחומי האחריות של הקונסטרוקטור?

לקונסטרוקטור יש מגוון רחב של תחומי אחריות ובין השאר תוכלו לראות אותו לוקח חלק בסוגים שונים של פרויקטים. בין השאר אנחנו מדברים על פרויקטים כמו בניית בית חדש, שינויים בבית קיים, בחינת ליקויי בנייה בבית קיים, מתן היתרי בנייה, פטור מהיתרי בנייה, רישיון עסק ועוד. תחומי האחריות של הקונסטרוקטור הם נגזרת ישירה של סוג הפרויקט, אך אין ספק שבכל אחד מהסוגים שציינו הוא מהווה בורג חשוב מאד בתהליך.

 

 

מה לומדים כדי להיות קונסטרוקטור?

על מנת להיות קונסטרוקטור מקצועי אתם תצטרכו לקחת קורס שבמהלכו אתם תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים. בסופו של דבר המטרה היא אחת, לשפר את יכולות השרטוט והתכנון שלכם על מנת שתגיעו לרמת מקצוענות מושלמת. בין השאר תלמדו תחומים כמו חישוב סטטי, חוזק חומרים, תכנון הנדסי, יישומי מחשב לתכנון קונסטרוקציה, קונסטרוקציית בטון ועוד.

מה השכר של הקונסטרוקטור?

לפני הכל חשוב לציין שאם אתם רוצים לעסוק בתחום שמניב רווחים יפים, אין ספק שקונסטרוקציה הוא אחד מהם. לאור העובדה שהביקוש לקונסטרוקטור הוא גבוה מאד ושחייבים לשלב אותם כמעט בכל פרויקט בנייה, כך גם בא לידי ביטוי השכר הגבוה שלהם. לדוגמא, אם מזמינים קונסטרוקטור למיפוי הנדסי לדירה הלקוח יצטרך לשלם כ- 1500 ש"ח ואם מזמינים קונסטרוקטור לביצוע תכנית לבעיה קונסטרוקטיבית הלקוח יצטרך לשם כ- 3000 ש"ח.

כמובן שככל שהקונסטרוקטור ייקח חלק ביותר פרויקטים, כך השכר שלו יהיה גבוה יותר. אתם אמנם לא תתעשרו על ההתחלה וזה ייקח קצת זמן, אך אם תהיו מקצועיים ותיקחו את התחום הזה ברצינות, אין לנו ספק שתשתכרו יפה מאד ולא פחות חשוב מזה, לא מעט לקוחות ירדפו אחיכם על מנת לקבל את השירות שלכם.

למה כדאי לכם ללמוד את התחום?

כפי שוודאי הבנתם, מדובר בתפקיד חשוב מאד שתחומי האחריות שלו הם רבים. לכן, מומלץ כמובן ללמוד קורס מקצועי בתחום על מנת לקבל את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להצליח. בסופו של דבר אתם אחראיים על חיים של אנשים ואתם ודאי לא רוצים שבמשמרת שלכם יקרו דברים שקשורים לבטיחות מבנים. בתוך כך, המטרה שלכם היא להיות הכי טובים שאתם יכולים וקורס מקצועי הוא בהחלט הדרך להשיג את המטרה הזו.

לסיכום

אין ספק שהקונסטרוקטור הוא אחד מהתפקידים הכי חשובים בתחום הבנייה. אם אתם נמצאים בשלב של בחירת הקריירה שלכם וחושבים על תחום הקונסטרוקציה, אין לנו ספק שאתם צריכים ללמוד אותו בצרה מקצועית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top