פגיעה בעבודה: כיצד מזהים ולמי פונים?

אנשים מבלים חלק ניכר מהיום במקום העבודה ובאופן כללי אנשים מושפעים משלל נדבכים שקשורים למקום העבודה. אי לכך טוב לדעת שבעת פגיעה במקום העבודה יש מה לעשות – בין אם הפגיעה קרתה בדרך חזרה הביתה ממקום העבודה ובין אם הפגיעה קרתה במקום העבודה עצמו. להלן מידע שימושי עבור היום שבו תבקשו להשיג את שמגיע לכם:

מקרים מזכים

ראשית נחדד אלו שלושה מקרים עשויים לזכות עובדים בגמלאות מטעם מקום העבודה: מקרה שמוביל לתאונה בדרך למקום העובדה, בחזרה ממקום העבודה, וכמובן בזמן העבודה – מקרה מעין זה נחשב לתאונת עבודה. שנית, מחלת מקצוע שההגדרה שלה מופיעה בתקנות ושהיא נגרמה עקב תנאי העבודה, ולבסוף פגיעה שהיא תוצאה ישירה של פעולה חזרתית (או ממושכת) גם כן עשויה להיחשב כתאונת עבודה. לצד שלושת המקרים שציינו, קיימים תתי סעיפים נוספים. כך למשל אם מקום העבודה מוביל לסטרס משמעותי, בהחלט עשויים להיות זכאים לתגמול.

אל מי פונים?

לאור הדברים, ניתן להבין שתאונת עבודה מיוחסת לאירוע שקרה בעקבות או תוך כדי העבודה, אך עדיין הרבה פעמים מופיעים שלל סימני שאלה בתחום, ועל כן כאשר נפגעים ומבקשים לקבל פיצויים, חשוב לדעת כיצד להתנהל, ופה אין הכוונה שצריך ללמוד את התחום על בוריו, אלא הכוונה היא שצריך לדעת אל מי לפנות ופה נציין את המוסד לביטוח לאומי ואת פוליסת הביטוח (בהנחה וקיים ביטוח) שמתמקדת באובדן כושר עבודה. בנוסף, ייתכן שגם יהיה נכון לפנות אל מס הכנסה, אל קרנות הפנסיה, אל משרד הבריאות ואף אל משרד הביטחון – תלוי במכלול שלם של נסיבות.

קבלת סיוע כספי פגיעה בעבודה

במי נעזרים?

לאחר שהדברים הוצגו, נחדד שאם כושר העבודה אכן נפגע, (אם באופן זמני ואם באופן קבוע), הרי שמוטב להיעזר בגופים השונים על מנת לקבל סיוע כספי. אינכם בטוחים שהמקרה הפרטי מצדיק פנייה, או לחלופין אינכם חושבים שהסיוע שקיבלתם הולם את מצבכם ואת היקף זכיותיכם? זהו בדיוק הזמן להיעזר ביועץ מקצועי, קרי עו"ד שבקיא בייעוץ בתחום העבודה, או לחלופין בגוף מסייע (למשל המרכז למימוש זכויות רפואיות). כיצד בוחרים גוף מסייע? יש לבחון רזומה ברשת ויש להשוות עלויות (קיימים גופים שדורשים כ15% מסך התקציב שמועבר לתובע ויש גופים שדורשים כמעט פי שניים), הצלחות, ניסיון נקודתי, עלות פתיחת תיק וכדומה.

בהקדם הניתן!

שנסכם? מצד אחד יש לשלם על סיוע אך מצד שני כאשר מתנהלים לבד לא תמיד זוכים לממש את מלוא הפוטנציאל, וזאת כי אנשים אינם בקיאים בזכויות ובסעיפי החוק, ועל כן הם לא פעם מאפשרים לגופים השונים לשכנע אותם שמגיע להם הרבה פחות ממה שבפועל הם אמורים לקבל, ועל כן בסופו של דבר רבים מגיעים לידי החלטה לא לטפל בכך לבד, אלא להסתייע בהכוונה מקצועית, ופה נחדד שמוטב לפנות לייעוץ מקצועי בהקדם הניתן, אם בכדי לקבל את הכספים הכה חשובים בהקדם ואם בכדי להימנע מראש מטעויות שנובעות מחוסר מחשבה וניסיון – בהצלחה!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות