רכישת דירה ראשונה: מה זוגות צעירים צריכים לדעת?

החלטה על רכישה של דירה מהווה את ההחלטה החשובה ביותר אותה כל זוג צעיר מבצע בחייו, וזאת בשל העובדה כי מדובר בהשקעה לטווח הרחוק. בכדי לסייע לכם, בחרנו להציג את מפת הדרכים שכל זוג צריך להכיר – עד לקבלת המפתח לדירה.

רוכשים דירה ראשונה כזוג צעיר? אלו הדברים שאתם צריכים לדעת

רכישה של דירה היא החלטה חשובה מאין כמותה, בוודאי בעבורכם כזוג צעיר אשר עושה את צעדיו הראשונים בענף הנדל"ן. ברגע שקיבלתם החלטה לבצע את הרכישה, נדרש לחשוב היטב על אזור המגורים כמו גם מסגרת התקציב שלכם. יש לקחת בחשבון כי במסגרת התקציב צריך להכניס גם הוצאות נוספות כמו מס רכישה המהווה חלק בלתי נפרד מהמחיר הסופי אותו תידרשו לשלם בעבור הרכישה. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הרות הגורל האלו בצורה שמתאימה לכם, מומלץ ליצור קשר עם אנשי מקצוע שילוו אתכם בתהליך. למעשה, ניתן לקבל שירות תיווך תל אביב מהמומחים של יש נדל"ן בכדי לאתר נכסים פוטנציאלים, ובהמשך סגירת העסקה בהתאם לאינטרסים שלכם ולמסגרת התקציב בו תוכלו לעמוד. רוב הזוגות הצעירים בישראל כידוע נאלצים לפנות לבנק לצורך קבלת משכנתא, ולכן עדיף קודם כל לקבל אישור עקרוני מהבנק (המוגבל בזמן) בכדי להבין מהו אחוז המימון אותו תקבלו לצורך הרכישה כמו גם מה יהיה גובה ההחזר החודשי.

רכישת דירה ראשונה מה זוגות צעירים צריכים לדעת

תהליך רכישת דירה מא' ועד ת'

עבודה צמודה עם משרד תיווך מאפשרת לכם כזוג להתרשם ממספר נכסים באזור המבוקש בו תרצו להתגורר, כמו גם מהאזור עצמו. חשוב להגיע לאזור בשעות היום והלילה, לדבר עם השכנים וכן להתרשם מהנגישות של האזור למבנה תעסוקה, חינוך ופנאי. באמצעות משרד תיווך תוכלו לנהל משא ומתן עם הבעלים של הדירה, כולל תנאי המסירה. מומחים מזהירים מפני חתימה על זכרון דברים, ועל כן ליווי מקצועי מצד משרד תיווך מאפשר לכם לקבל ראש שקט וליווי אישי החל משלב איתור הדירה הפוטנציאלית ועד לחתימת החוזה. בשלב הזה חשוב לפנות לעו"ד לצורך ביצוע של בדיקות מקדמיות לגבי שטר הבעלות של הכנס כמו גם תנאי החוזה, ולאחר שסוכמו כל הפרטים תידרשו לחתום על שטר מכר. בתוך כ 30 יום ממועד העסקה ידווח עורך הדין לרשויות המס אודות ביצוע העסקה, ולאחר רישום אזהרה תידרשו לשלם מס רכישה בהתאם לשומה שנערכה ע"י עורך הדין מטעמכם. מדובר בלא מעט טפסים אותם נדרש לשלם כמו גם בירוקרטיה, אולם מדובר בחלק בלתי נפרד מתהליך של רכישת דירה.

רישום הדירה בטאבו – השלב האחרון בדרך לקבלת המפתחות

בשלב האחרון עורך הדין שלכם יבצע רישום של הדירה בלשכת רישום המקרקעין, כאשר את האישור מקבלים בתוך חודש עד חודשיים. בסיום, הדירה תהיה רשומה על שמכם ותוכלו להתחיל בפרק חדש ומרגש בחייכם המשותפים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top