פתרונות מחשוב לעסקים – השירותים שאתם חייבים להכיר

מחשוב עומד בלב ליבו של עולם העסקים, מזה שנים רבות. כניסת מחשוב הענן לתמונה בעבר הלא רחוק, הרחיבה את האפשרויות בנושא זה במידה רבה מאוד. היא גם שינתה את האופן שבו צורכים מחשוב ומשלמים עליו.  אלה כמה דוגמאות שימושיות, של שירותים שאתם חייבים להכיר:

שרתים וירטואליים

Virtual servers או שרתים וירטואליים, הם שרתים מבוססי וירטואליזציה, בהם ניתן להשתמש דרך האינטרנט כשרות. במסגרת פתרונות מחשוב לעסקים, שרתים הם כמובן רכיב מרכזי מאוד, מאז ומתמיד. צריכתם בצורה כזו, מוסיפה גמישות רבה. במקביל, היא מורידה מהכתפיים שלכם, את העול היקר של בעלות על ותחזוקה של, חומרה ותוכנה לתפעול השרתים.

איזון עומסים

פעילות עם שרתים דרך האינטרנט, שימושית למטרות רבות בעסקים. לדוגמה, לכל עסק כמעט יש כיום אתר אינטרנט שמתארח על שרתים כאלה. לשרתים ניגשים לעתים, ממיקומים גיאוגרפיים שרחוקים למדי מהם. במקרים כאלה ואחרים, התקשורת מול השרת עשויה להיות איטית מדי. שירותי איזון עומסים, מקלים להתמודד עם מצב כזה. אם מדובר על עבודה מול לקוחות, הדבר תורם לשביעות רצונם, לשימור לקוחות ולשיפור המוניטין. אם מדובר על עבודה מרוחקת של עובדים, הדבר יתרום כמובן לשיפור הפרודוקטיביות.

אבטחה בענן

אבטחת הפעילות העסקית באינטרנט, חשובה כיום מאוד. אחד מהרכיבים הקלאסיים במערך אבטחה לצורך זה, הוא למשל הפיירוול. את הפיירוול ניתן למצוא כיום גם כשירות ענן וכדאי לקחת זאת בחשבון. כך גם לגבי מגוון שירותי אבטחה נוספים. חלקם אגב, משמעותיים במיוחד לגבי פעילויות אינטרנט מיוחדות. לדוגמה: אתרים סובלים לעתים ממתקפות מניעת שרות (DoS), שהתדירות שלהם עלתה לאחרונה, ויש שירותי אבטחה, שמיועדים להגן ספציפית מכך. דוגמה נוספת הוא נושא ה-VPN (Virtual Private Network), אשר מסייע לשמור על אנונימיות ופרטיות. כאשר עובדי העסק גולשים מחוץ לעסק לצרכי עבודה ולכן אינם מוגנים באמצעי ההגנה הפנימיים שלו, טוב שיהיה להם על המכשיר VPN.

BI

ניתוח מידע עסקי, הוא תחום רחב וחשוב מאוד. למרות זאת, עסקים רבים עדיין עוסקים בכך בצורה פרימיטיבית יחסית. מי שלעומת זאת משקיע ללמוד את הנושא ולשכלל את פעילותו בניתוח המידע, קוצר תועלות רבות ומקבל יתרון עסקי. כלי Business Intelligence נמצאים איתנו מזה שנים והם מסייעים למשל לנתח מידע גיאוגרפי על לקוחות, בכדי לשפר מכירות. יש כיום גם שירותי BI, אשר מביאים את היכולות המתקדמות האלה לכל עסק. מאחר שהם מוצעים במודל תשלום של שירותי ענן, הם מאפשרים גם לעסקים קטנים, להשתמש בכלים העוצמתיים ביותר ומהיבט זה להתחרות בעסקים הגדולים ביותר.

מחברים בין שירותים

אחד הסיבוכים הקלאסיים בעבודה עם מערכות מחשוב שונות, הוא היכולת לחבר אותן בצורות שונות. לא תמיד ישנה דרך קלה לעשות זאת. כך גם לגבי שירותי ענן שונים. בכדי לפתור אתגר כללי זה, נוצרו שירותים דוגמת זאפייר (Zapier) הבולט. כלים אלה, מאפשרים לחבר שירותים מסוגים שונים, באופן קל מאוד. אין צורך לדעת תכנות לשם כך וכל התהליך יחסית מהיר, פשוט וזול. ממש כמו לגו. ישנם גם חיבורים מוכנים בהם ניתן להשתמש. חשוב לציין, שלמרות שזאפייר הוא הבולט ביותר בתחומו כיום, הוא לא הראשון ולא היחיד. ישנו גם ITTT הוותיק והאיכותי.

לסיכום

יש אינספור שירותי מחשוב אשר זמינים כיום לעסקים באינטרנט. אלו היו חמש דוגמאות לכך. אם תחפשו ביסודיות, מובטח לכם שתמצאו שירותים רבים נוספים, שיהיו שימושיים מאוד עבורכם. למעשה, ניתן לנחש כמעט בוודאות, שתיתקלו בצורה כזו בלא מעט שירותי ענן שיחדשו לכם ויפתיעו אתכם.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top