חומצות אמינו: מהן ולמה הן חשובות לגוף?

חומצות האמינו הן אבני הבניין לצורך בניית השריר, חיזוק השריר, ירידה באחוזי השומן ועוד. במאמר זה נסביר מהן, ומדוע הן חשובות מאוד לגופנו.

מהן חומצות אמינו?

חומצות אמינו נעשו יותר ויותר נפוצות אצל ספורטאים ומתאמנים בפרט, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחומצות אשר מהוות את יחידות המבנה הבסיסי של החלבון, והן מסייעות לגוף באדם באופן משמעותי. למעשה, קיימות מעל ל 300 חומצות אמינו אולם מחקרים מצאו כי לגוף האדם נדרשות רק כ 20אשר מוגדרות כחיוניות. חומצות אמינו נמצאות לרוב בתוספי תזונה, והן נחלקות לשלושה סוגים עיקריים: חומצות אמינו חיונית, חומצות אמינו חצי חיוניות וחומצות אמינו לא חיוניות אותן הגוף יכול לייצר בעצמו. אולם, רוב הספורטאים והמתאמנים משתמשים באבקות חלבון לצורך צריכה מוגברת של חומצות, בשל היתרונות עליהם נפרט כעת. אחת האבקות המומלצות ביותר בעבור צריכה של חומצות אמינו חיוניות היא אבקת חלבון סינטה 6 מכילה חומצות אמינו בכמות גבוה, ומאפשרת לספורטאים לצרוך כמות מדויקת של חומצות אמינו. מדוע הן חשובות לגוף? להלן הפרטים.

מדוע חומצות אמינו חשובות מאוד לגוף האדם ולספורטאים בפרט?

בעבור ספורטאים, מדובר בחומצות חשובות מאוד לצורך בנייה ושיקום של השריר. בנוסף, מחקרים מצאו כי לחומצות אמינו יעילות מוכחת בכל הקשור לאנרגיה ואף מהווה כמו "דלק" בעבור גוף האדם. חומצת האמינו גלוטמין לדוגמא אחראית על שמירה על מערכת החיסון ולחימה ברדיקלים אשר מופרשים לאחר האימון. בנוסף, כל ספורטאי ומתאמן יודע כי פעילות גופנית ממושכת דורשת אנרגיה, ולכן במקום לפרק את רקמת השריר בפעילות גופנית לצורך אנרגיה לגוף, הגוף משתמש בחומצות האמינו החיונית. ספורטאים אשר צורכים באופן קבוע אבקות עם ריכוז גבוה של חומצות אמינו מדווחים על אנרגיה גבוהה יותר ואף הגברת זרימת הדם בזכות החומצות, מה שעוזר באופן משמעותי להתאוששות לאחר אימון. היתרון הבולט של החומצות נובע מהעובדה כי הן מעניקות אנרגיה ומשום כך פחות גורמות לתחושות של עייפות, ולכן ניתן להגיע בסופו של דבר לרמות ביצועים מצוינות ואפקטיביות רבה כתוצאה מאותו אימון.

חומצות אמינו- מהן ולמה הן חשובות לגוף

האם חומצות אמינו מתאימות לכולם?

צריכה של חומצות אמינו מומלצות לציבור הרחב ובעיקר בעבור ספורטאים. בשנים הארונות עלתה המודעות לצריכה של חומצות, כחלק מאורח חיים פעיל ובריא. משום כך, מומלץ לבצע רכישה של אבקת חלבון עם ריכוז גבוה של חומצות אמינו חיונית, כך שגם אתם תוכלו להעניק לגופכם את היתרונות הרבים של החומצה כמו גם בכדי לספק לגוף ויסות של רמות הסוכר, התאוששות מהירה יותר לאחר אימון, שיכוך כאבים וכן יצירת תוצאות טובות יותר ואפקטיביות בזכות האנרגיה של החומצות. אולם, הקפידו לבצע רכישה רק אצל חברה מקצועית אשר תדע לספק לכם את החלבון המתאים לכם – בהתאם לגובה ומשקל.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות