הרמה, הקטנה או הגדלה? כל מה שכדאי לדעת על ניתוחי חזה

אם אתן בעלות חזה קטן, חזה גדול או חזה א-סימטרי, כדאי שתכירו את הסוגים השונים של ניתוחי החזה וההבדלים ביניהם. ניתוחי חזה יכולים לעזור בהעלאת הביטחון העצמי של המטופלת ושיפור איכות חייה. כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה? באילו מקרים מבצעים ניתוח הקטנת או הרמת חזה? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת  חזה נערך בהרדמה כללית ועל ידי מנתח פלסטי. במהלך הניתוח נעשה חתך, לרוב מתחת לקפל השד, דרכו מוכנס שתל לשד לפני או אחרי שריר החזה ובהתאם למבנה הגוף ולהמלצות המנתח הפלסטי. לאחר הכנסת השתל סוגרים את החתך באמצעות דבק עור או סרט סגירה מיוחד. את תוצאות הניתוח אפשר לראות מיד, ואילו התוצאות הסופיות נראות תוך מספר שבועות, לאחר ירידת הנפיחות ומתיחת העור. ניתוח הגדלת חזה מסייע למטופלות להרמת הביטחון העצמי ולשיפור דימוי הגוף.

סוגי שתלים לחזה בניתוח הגדלת חזה

את סוג השתל בניתוח מסוג זה בוחרים מתוך מספר אפשרויות:

  • שתלי סיליקון מסוג פוליאוריתן
  • שתלי סיליקון קלי משקל
  • שתלים עגולים
  • שתלים אנטומיים
  • שתלי מי מלח

סוגי השתלים נבדלים בגודלם, חומר המילוי שלהם, המעטפת שלהם, צורת השתל ודחיסות החומר בתוך השתל. אפשר לקבל מידע במגזין לינדה אודות סוגי השתלים השונים.

 

 

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מביא לתוצאה אסתטית עבור נשים בעלות חזה גדול מאוד וכן לשיפור איכות החיים, שכן חזה גדול עלול לגרום לכאבי גב, כתפיים וצוואר, קושי בפעילות גופנית, פריחה באזור קפלי השד ועוד. חזה גדול גורר גם אפשרויות לבוש מוגבלות עקב חריצים הנוצרים בכתפיים ורצועות חזייה לוחצות, וכן עלול לפגוע בתחושת דימוי הגוף של האישה. ניתוח הקטנת חזה נערך על ידי מנתח פלסטי מנוסה ובעל ניסיון בתחום, אך מכיל גם סיכונים שצריך לקחת בחשבון בדיון עם המנתח הפלסטי, אשר בודק את התאמת האישה לניתוח המיועד ומסביר על בדיקות ההכנה, תהליך ההחלמה והתוצאות המצופות מהניתוח.

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הינו הליך כירורגי המבוצע על ידי מנתח פלסטי במטרה להרים את השדיים הנפולות. במהלך הניתוח מסירים עודפי עור מהשד, רקמת השד מעוצבת מחדש והשדיים מורמות. ניתוח הרמת חזה מתאים לנשים בריאות בעלות שדיים צנוחים, מרוקנים ונפולים, לנשים הסובלות מאסימטריה של החזה או לנשים המעוניינות לעצב ולהצעיר את מראה החזה שלהן. ניתוח זה לא משנה משמעותית את גודל החזה, אך אפשר לבצע אותו בשילוב ניתוח הגדלת חזה או עם הקטנת חזה, כדי לשמור על הפרופורציה של השדיים החדשים שעוצבו. כמו כן, הרמת חזה יכולה לתקן את צניחת הפטמות ולהעלות את מיקומן ואת אזור העטרה המקיף את הפטמות. ניתוח הרמת חזה לא מתאים לנשים המתכננות היריון בעתיד, שכן במהלך ההיריון השדיים עלולים להימתח ולפגוע בתוצאות הניתוח.

לסיכום

ניתוחי חזה מבוצעים על ידי מנתחים פלסטיים מנוסים ובעלי ניסיון בתחום, ולאחר ייעוץ עם המנתח המיועד. אפשר לבצע ניתוח הגדלת חזה לבעלות חזה קטן, ניתוח הקטנת חזה לבעלות חזה גדול או ניתוח הרמת חזה לבעלות חזה נפול. הניתוחים השונים עשויים לשפר את הביטחון והדימוי העצמי של המטופלת, וכן לשפר את איכות חייה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top