5 ספרי יהדות לשמירה על הזוגיות

 

מערכות יחסים הם בין הדברים המשמעותיים ביותר בחיינו, אך יחד עם זאת הן לא תמיד יציבות, ולעיתים אף מאתגרות. יש לא מעט דרכים ורעיונות לשמור על הזוגיות, החל מדייטים שבועיים ועד לעשיית מחוות רומנטיות באופן תדיר. עם זאת, היהדות מקדשת את מוסד הנישואין, ועל כן ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי יהדות שמסייעים לשמירה על הזוגיות. סקרנים? יש לנו 5 הצעות לספרים בנושא:

 

שניים סוכר – הראלה ישי

ספרה של הראה ישי "שניים סוכר", מהווה ספר אידיאלי בעבור לא מעט זוגות, משום שהוא מעניק הדרכה המתבססת על מפגש שבועי ייחודי סביב נושא פרשת השבוע, שמטרתו לשפר את מערכת היחסים בין בני הזוג. מי שמחפש ספרי יהדות לזוגיות, בהחלט ימצא את מבוקשו בספר הייחודי הזה, שמעניק זווית מרתקת על עולם הזוגיות בהקשר לפרשת השבוע.

 

שניהם כאחד – איש ואשתו בפרד"ס החיים

ספרה של הרבנית רבקה שפירא מבוסס על שיעוריה, שיעורים שהעבירה לרבים במהלך לא מעט שנים. הספר כולל מגוון רחב של סיפורים ומידע לרבות דימויים זוגיים, מדרשי חז"ל וסוגיית הצניעות, ועל כן הוא מהווה ספר מומלץ בעבור כל מי שמעוניין להעמיק את הידע. הרבנית מעניקה לקוראים זווית ייחודית, כשהספר פונה הן לנשים והן לגברים, וטומן בחובו את ההבדלים בין המינים.

לצאת מהדעת – הרב יהושע שפירא וצבי אייל

מערכות יחסים יודעות לא מעט אתגרים וקשיים, וזה בדיוק הנושא שעליו הספר מתבסס. דווקא במקומות הקשים, בהתמודדויות הלא פשוטות טמונים רגעים של אושר והקרבה. הגישור והפשרה במערכות היחסים הם אמנם לא דברים שזוגות רבים ציפו להם כשהתחתנו, אבל דווקא במקומות הללו האושר עשוי להפתיע אותם. בספר תמצאו תרגילים ייחודיים שיסייעו לכם להעצים את עצמכם ואת הקשר הזוגי, כשכמובן תוכלו להעמיק את הידע ולהרחיב אופקים.

 

וארשתיך לי – המסע שלנו לחתונה

לא מעט זוגות מאורסים זקוקים להכוונה מעשית, כזו שתסייע להם להתכונן לקראת החתונה הקרבה, וזה בדיוק מה שהספר מעניק לקוראיו. מדובר בספר הדרכה לזוגות מאורסים מהעולם הדתי והמסורתי, שכן הספר עשוי להיות כלי עזר נפלא בעבורם, כך יוכלו לארגן את האירוע ולהתכונן אליו באופן המיטבי.

 

בית נאמן בישראל – יסודות הקשר בישראל

5 שיחות שונות מלוות את הספר, כשכולן עוסקות בהקמת בית ומשפחה בישראל, על כל המורכבויות והסוגיות שנובעות מכך. הרב מרדכי שטרנברג שליט"א מציג בספרו את היסודות עליהם בית ישראלי מתבסס, ומעניק תשומת לב ליצירת מערכת היחסים ושמירה על שותפות נכונה בין בני הזוג. עוד תמצאו בספר התייחסות למעמד האישה כמו גם על ההחלטה להתחתן ולחיות חיים משותפים יחדיו.

 

בין אם אתם דתיים, מסורתיים או חילוניים, הרי שספרי זוגיות מעולם היהדות עשויים להיות נהדרים בעבורכם. מדובר בספרים מרתקים, ששופכים אור על מערכות יחסים והקמת בית בישראל. רכשו את הספרים האידיאליים בעבורכם, ונסו לשאוב מהם מידע באופן המיטבי. קריאה מהנה!

 

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות