לא רק בגלל החוק: כל הסיבות לבצע חיסונים לכלבים

בדומה לבני האדם, גם כלבים נדרשים לבצע חיסונים בעקבות חשיפה לחיידקיים ווירוסים שעלולים להוביל במקרים חמורים גם למצב של מוות. מעבר להיבט החוקי, לחיסון הכלב יש חשיבות עצומה מבחינת הבריאות ואריכות ימים. כל מה שרציתם לדעת אודות חיסונים לכלב – במדריך הבא.

חיסונים לכלב: חיוני בעבור איכות החיים ואריכות חיים

בממוצע, כלבים בוגרים יכולים לחיות בבריאות שלמה עד גילאים מופלגים – לעיתים אפילו 17 שנים. כפי שכל בעל כלב יודע, לאחר שמאמצים כלב מדובר בהחלטה שמלווה למשך שנים ארוכות, וזאת בתנאי כי אתם כבעלים דואגים לאיכות חייו. חלק בלתי נפרד משמירה על הבריאות של הכלב כוללת מתן חיסונים קבועים, אותם מבצעים אצל וטרינר בהתאם לגיל הכלב ולדרישות החוק. חשוב לציין כי ע"פ החוק במדינת ישראל, כלב שאינו מחוסן עלול להילקח מהבעלים כמו גם לגרור קנס בעלות של מאות שקלים. מעבר להיבט החוקי, חשוב להבין כי אם הכלב נושך כלב אחר או חלילה ילד, הדבר עשוי להוביל להידבקות במחלת הכלבת שנחשבת לאחת המחלות הקשות והחמורות ביותר אותם מעבירים כלבים שאינם מחוסנים. בשל כך, במידה והחלטתם לאמץ כלב השלב הראשון והחשוב ביותר הוא תיאום חיסונים אותם בדרך כלל מבצעים במספר שלבים, כל זאת מתוך מטרה לשמור על החיים של הכלב שלכם אך גם על החיים של הסובבים אתכם. לאחר מכן, ניתן יהיה להזמין ציוד ואביזרים לכלב, כאשר תוכלו לקרוא עוד באתר Unimal לגבי ביצוע הרכישה וכן טיפים מצוינים לשלבים הראשונים לאחר האימוץ. כלבים שמקבלים טיפול איכותי מצד הבעלים בהקשר של חיסונים, בדיקות רפואיות וכמובן ציוד שנשמר בצורה מצוינת למשך זמן רב הם כלבים שלרוב יאריכו ימים, ובהתאם לכך ילוו אתכם כבני המשפחה הנאמנים ביותר למשך שנים ארוכות.

לא רק בגלל החוק כל הסיבות לבצע חיסונים לכלבים

מהם החיסונים הדרושים לכלב – ולמה חשוב לבצע אותם?

חיסונים מתחילים לרוב בגיל שישה שבועות אצל גורים – מדובר בחיסון משושה שמגן מפני שש מחלות נפוצות אצל כלבים. חשוב להתחיל לעשות את החיסון הראשון בגיל חודש וחצי, חיסון שני בגיל חודשיים ושבוע וחיסון שלישי בגיל שלושה חודשים. לאחר מספר ימים, הכלב יכול לצאת ולפגוש כלבים אחרים ולהגיע לגינת הכלבים וזאת לאחר שהחיסון התחיל לעבוד בצורה מלאה. ללא החיסון, הכלב עשוי לחטוף מחלות קשות ואף למות בטרם עת. מעבר לכך, לביצוע החיסון יש חשיבות עצומה מבחינת הוצאות רפואיות שיכולות להגיע לאלפי שקלים, בעקבות אשפוז הכלב כמו גם ביצוע פעולות רפואיות מורכבות. על כן, החיסון מהווה את האופציה הטובה ביותר לצורך הגנה על בריאותו של הכלב, ואפשרות להסתובב עם הכלב בצורה חופשית וללא חשש. נוסף לכך, נדרש לבצע חיסון כלבת שנחשב לחיסון חובה במדינת ישראל – כך שתוכלו לקבל רישיון לאחזקת כלב. על שני החיסונים הללו נדרש לחזור פעם בשנה, בהתאם להוראות הווטרינר.

חשוב לדעת שיש מחלות שכלבים עלולים לחלות בהן ועשויות להדביק גם בני אדם, וזו סיבה נוספת לחשיבות בביצוע החיסונים ובהגנה על הכלב ושמירה על הבריאות שלו.

טיפול תולעת הפרק – תולעת קטלנית ומסוכנת לכלבים

תולעים שנכנסים למעיים של הכלב עשויים לגרום למוות של כלבים באופן מהיר, ולכן נדרש לבצע חיסון שבמסגרתו מוזרקת זריקה פעם בשלושה חודשים. נוסף לזריקה, ניתן גם כדור שעובד גם הוא למשך שלושה חודשים לטובת הגנה על הכלב. מדובר בטיפול שנועד להרוג את התולעים עוד לפני שהתפתחו במעיים של הכלב, כאשר מדובר בתולעת שעלולה להזיק בצורה משמעותית גם לכלבים בריאים לחלוטין.

האם יש תופעות לוואי?

לא מעט בעלי כלבים חוששים לחסן את הכלב בעקבות תופעות לוואי. לרוב, אין תופעות לוואי לאחר חיסונים אולם לאחר משושה הכלב עשוי להרגיש עייף ואפילו לשלשל כ 24 שעות לאחר החיסון. החיסון היחיד שמחייב דיווח במדינת ישראל הוא חיסון הכלב, כאשר נדרש לשלם אגרה שנתית לעירייה להחזקת הכלב ועל כן מעבר להיבט החוקי, מדובר בחלק בלתי נפרד מטיפול בכלב ושמירה על רווחתו ובריאותו. לסיכום, בין אם אימצתם גור או כלב בוגר, מהרו לגשת לווטרינר בעל המלצות שידע לספק לכם את המענה הטוב ביותר בעבור הכלב. בכדי לחסוך בעלויות החיסונים, רצוי לרכוש לכלב כיסוי ביטוחי המאפשר לכם לספק טיפול רפואי שוטף לכלב, ללא צורך בהוצאה כספית נוספת מעבר לתעריף של הכיסוי אותו רכשתם מראש. בכך, תוכלו לספק לכלב מעטפת רפואית ראויה, כפי שמגיע לו.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות