פריצת דיסק, בקע ובלט: מה ההבדל ביניהם ומהן דרכי הטיפול?

פריצת דיסק, בקע ובלט הן בעיות רפואיות נפוצות שמשפיעות באופן דרמטי על איכות החיים. למעשה, חשוב להבין כי לכל תופעה כזו יש את המאפיינים שלה, ולכן אבחון מדויק של טיב הבעיה ובהתאם לכך בניית תוכנית טיפול פרטנית היא המפתח ליצירה של הקלה משמעותית הן בעוצמת הכאב אבל גם מבחינת היכולת לעודד את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. בשביל לשפוך אור על הנושא, בחרנו להציג את כל מה שצריך לדעת אודות פריצת דיסק, בקע ובלט, וזאת מתוך מטרה לאפשר לכם ליצור איכות חיים משופרת.

מה ההבדל בין בקע, פריצת דיסק ובלט?

ההבדל המרכזי בין בקע, פריצת דיסק ובלט הוא בדרגת החדירה של החומר הפנימי המצוי בעמוד השדרה אל תוך הטבעת החיצונית שמרכיבה את הדיסקים. פריצת דיסק היא הדרגה החמורה ביותר של חדירת חומרים פנימיים אשר מתחילים לבלוט החוצה ובהתאם לכך יוצרים שחיקה של הסיבים. פגיעה בדיסק שבין חוליות הגב יוצרת פגיעה ממשית ביכולת התנועה עד לכדי קושי בביצוע של פעולות שונות, ועל כן האבחון של פריצת דיסק בהקדם הוא חיוני לטובת יצירה של תוכנית טיפול אשר תסייע להתמודד עם הכאבים ואף להפחית אותם למינימום האפשרי.

 

פריצת דיסק, בקע ובלט: מה ההבדל ביניהם ומהן דרכי הטיפול?

 

המקרים הקלים יותר של חדירת סיבים היא במקרים של בקע או בלט, אולם גם במקרים הללו חשוב להבין כי עקומת  ההחמרה עשויה להוביל לפגיעה דרמטית באיכות החיים, ועל כן קבלת טיפול הן באמצעות עולם הרפואה הקונבנציונלי אבל גם האלטרנטיבי הוא בעל השפעה חיובית על היכולת להתמודד עם הכאבים ועם התסמינים הנלווים כמו נוקשות, כאבים שמקרינים לאזורים נוספים כמו למשל אזור העכוז.

טיפול בכאבי גב – כל מה שצריך לדעת

טיפול אלטרנטיבי בכאבים שמקורם בגב מתבצע הן על ידי טיפול רפואי כמו למשל תרופות לצד טיפול אלטרנטיבי המתבצע באמצעות מכון המתמחה בתחום, כמו מכון רפאל. מכון רפאל הוא מכון מוביל בתחומו אותו הקים ד"ר רפטל פרטר אשר ייסד שיטת טיפול מתמקדת המבוססת על אבחון מדויק של טיב הכאב, בניית תוכנית טיפול המבוססת על כלים מעולם הרפואה האלטרנטיבי כמו למשל דיקור לצד ניטור ומעקב אחר התקדמות הטיפול.

שיטה זו זוכה לביקוש גבוה מצד מבוגרים אך גם בני נוער שאובחנו עם בלט, פריצת דיסק או בקע. מתגובות שניתן לראות באתר הרשמי עולה כי מדובר בשורה ארוכה של טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לסייע לטובת עידוד תהליך ההחלמה ואף הפחתת השימוש בתרופות, כל זאת כחלק מיצירה של מערך תומך. ככל שלא מטפלים בזמן, כאבי גב מהסוג הזה עלולים להחמיר ואף להוביל לירידה משמעותית בתפקוד, עד לכדי מצב של אובדן כושר עבודה. בשביל להימנע מכך, אבחון ולאחר מכן בנייה של תוכנית טיפול אותה נדרש לבצע בהקדם היא חיונית לטובת יצירת הקלה משמעותית.

לסיכום

אם אתם סובלים מכאבי גב ומחפשים פתרונות, מומלץ כבר עכשיו לפנות למכון רפאל אשר יכול לספק לכם את המענה האלטרנטיבי לטובת יצירה של שיפור ממשי בעוצמת הכאב כמו גם התסמינים שמלווים ומשפיעים על היכולת לתפקד בצורה מלאה. עם מאות סיפורי הצלחה ושימת דגש על טיפול פרטני המותאם בדיוק למצבכם, תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את המענה הנדרש הן מבחינת הטיפול עצמו אבל גם מבחינת המעטפת אותה מקבלים בזכות מטפלים מובילים ובעלי ניסיון של שנים רבות אשר פועלים ללא לאות לטובת שיפור חייהם של המטופלים, והם אכן עושים זאת בהצלחה יתרה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top