השכרת רכב בארץ: כך לא תיפלו בפח

רבים עשויים להגיע לידי מסקנה שהם מבקשים לשכור רכב, אם כי הרכב שלהם יצא ל"חופשת מחלה", אם כי הם בדיוק מכרו את שלהם וטרם מצאו את הרכב הבא ואם כי הם מבקשים לצאת לאילת בתנאים יותר נוחים ומרווחים. בכל מקרה בין אם הסיבה היא כזו או אחרת, חשוב ביותר להבין כיצד שוכרים רכב באופן מושכל, וכיוון שמדובר בציבור הישראלי, הרי שהכרחי לוודא שלא נחוש פראיירים. כיצד אם כן שוכרים חכם? להלן כמה המלצות רלוונטיות:

רשימת מכולת ממונעת

ראשית נציין שעליכם להבין מה בדיוק מחפשים, ולא רק מבחינת סוג הרכב, אלא גם ברמת התוספות. שנרחיב? לקראת השכרת רכב רצוי לחשוב על סך המשתנים הרצויים מראש. מה ייתכן ששכחתם להכניס למשוואה? כיסא בטיחות עבור הילד (גם זאת ניתן לשכור), או לחלופין תוודאו שניתן לנתק את כרית האוויר בכדי להתקין את כיסא הבטיחות שלכם. עוד ראוי לבדוק שישנה מערכת GPS, שמותקנת דיבורית שמותאמת למכשיר הנייד, שקיים גגון, עד כמה תא המטען מרווח וכדומה. סיכמתם הכול? אל תתניעו טרם וידאתם שהרכב אכן עונה על סך הדרישות.

השכרת רכב בארץ- כך לא תיפלו בפח

שירותים משלימים

ידוע שהשכרת רכב מגיעה על שלל הטבות. כך למשל ידוע שאם חלה בעיה בעת הנסיעה מגיע גרר מטעמה של חברת ההשכרה ומעניק מענה מידי. עם זאת, לא כל חברה מעניקה את השירות, ועל כן כלל האצבע הוא לא להניח דבר, אלא לבדוק כל פרמטר ופרמטר. מה רצוי לבחון? מהיכן ניתן להחזיר את הרכב והאם קיים שירות איסוף מכל נקודה רצויה, האם מוענק שירות לקוחות צמוד, האם מוענקים שירותי גרירה, באיזו שעה צריך להחזיר את הרכב, האם יש הגבלת ק"מ עבור יום השכרה, האם אפשרי לבטל את ההשתתפות העצמית במקרה של גניבה או נזק (וכמובן מהו גובה ההשתתפות העצמית), האם הביטוחים הבסיסיים כלולים במחיר, האם הרכב מגיע עם מיכל דלק מלא, מי יכול לשבת מאחורי ההגה ואף מהו הגיל המינימאלי של הנהג (מבחינתה של חברת ההשכרה).

לקבל יותר לשלם פחות

יכולים לקחת שמונה ישראלים ולקבל עשרים דעות שונות, אך על דבר אחד כולם מסכימים – כולם מבקשים לשלם פחות ולקבל יותר, ועל כן כאשר עומדים לשכור רכב חשוב ביותר לוודא שמקבלים כל מה שמבקשים ובו זמנית משלמים כמה שפחות. כיצד ניתן להבטיח זאת? ובכן פה ראוי לשלב בין סקר אישי לבין אמינותה של החברה. שנרחיב? ראשית יש לבצע סקר שוק וכמובן לבחון אלו מבצעים נקודתיים קיימים, ושנית כאשר פונים לחברה הרצויה צריך לחדד מולה מה רוצים לקבל ולצפות שתעניק את ההצעה המשתלמת ביותר מבחינתכם. כיצד מוודאים שאכן יוצאים מרוצים? לא חותמים על דבר טרם קוראים היטב את החוזה וטרם מיישרים קו מול הדגשים שציינו. נסיעה בטוחה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top