גבר: שפיכה מהירה היא לא גזרה משמיים

שפיכה מהירה אצל גברים פוגעת באופן משמעותי בדימוי העצמי כמו גם בקשר הזוגי. אם אתה סובל משפיכה מהירה, חשוב קודם כל לדעת שאתה לא לבד – ואפשר בהחלט לטפל בבעיה. איך? להלן הפרטים.

סובל משפיכה מהירה? אתה לא לבד

ע"פ הערכות, שבעה מתוך עשרה גברים יסבלו במהלך החיים מתופעה של שפיכה מוקדמת. מדובר בתופעה נפוצה שמתרחשת אצל גברים בכל הגילאים. מדובר בתופעה נפוצה מאוד, כאשר ע"פ סקרים ומחקרים שנערכו בתחום עולה כי לפחות 30% מאוכלוסיית הגברים סובלת מהתופעה, ועל כן אם אתה עונה על המאפיינים של שפיכה מוקדמת הכוללים בין היתר חוסר יכולת לעכב את השפיכה מיד לאחר החדירה, שפיכה המתרחשת כדקה עד דקה וחצי מרגע החדירה וכן תסכול שגורם להימנעות ממצב אינטימי, חשוב לדעת כי שפיכה מהירה היא תופעה שכיחה בקרב גברים, ויש מה לעשות בעניין. אולם, רגע לפני שנבין איך לטפל, חשוב להבין ממה היא נובעת – ומהן הסיבות.

מהן הסיבות לשפיכה מוקדמת?

הסיבה לשפיכה מוקדמת אינה מאפיינת את כל הגברים אלא היא מתרחשת על רקע של גורמים נפשיים כמו לחץ, חרדת ביצוע ובעיות ביחסים שלך עם בת הזוג. בנוסף, ישנן בעיות ביולוגיות שעלולות לגרום לשפיכה מוקדמת: הפרעה במערכת העצבים, הפרעה בבלוטות התריס, רמות הורמונים שאינן תקינות, בעיות בערמונית או בשופכה ועוד. בנוסף, אם אתה סובל במקביל מתופעה של אין אונות ואתה נוטל תרופות, הסיכון לחוות שפיכה מוקדמת עולות. חשוב מאוד לגשת לאבחון מאחר ולשפיכה מוקדמת יש השפעה משמעותית על הדימוי והביטחון העצמי, היכולת לקיים יחסי מין באופן סדיר וכמובן השפעה ממשית על המרקם הזוגי. בנוסף לכך, דע לך כי שפיכה מוקדמת ע"פ ההגדרה אינה מוגדרת ע"פ הזמן אלא הצורך, ולכן אם אתה מרגיש צורך דחוף להגיע לשפיכה – זה הזמן לטפל, בכדי ליצור שיפור במצב המיני.

כיצד מטפלים בתופעה של שפיכה מהירה?

ראשית כל, חשוב להבין מהו המקור של הצורך הדחוף בשפיכה. אם אתה מרגיש עוררות ורמת ריגוש גבוהים, רצוי מאוד לתרגל טכניקות של נשימה והרגעה מתוך מטרה להשתלט על הריגוש וליצור פוקוס אשר במסגרתו ניתן להשהות את זמן השפיכה למשך מספר דקות. ברחבי הרשת ניתן לתרגל טכניקות שונות כמו נשימות ודמיון מודרך אותן ניתן ליישם בחדר המיטות, לצורך תרגול של שליטה. בנוסף, רצוי להשתמש בקונדום בזמן קיום יחסי המין וזאת בשל העובדה כי אצל רבים מהגברים היכולת להגיע לשפיכה הופכת לקשה יותר בעקבות המגע עם הקונדום. אין מדובר בתרופת קסם אלא ביכולת להרגיש לחץ פיזי שמשהה את היכולת להגיע לשפיכה.

טיפול מיני לטובת הורדת חרדת הביצוע

אחת הסיבות המרכזיות לשפיכה מוקדמת מתרחשת על רקע של חרדת ביצוע. לא מעט גברים חוששים לאכזב את בת הזוג ולכן נקלעים ללחץ נפשי עצום שמוביל בסופו של דבר לשפיכה מוקדמת. דרך טיפול מיני ניתן להסיר את הלחץ כתוצאה מהאקט עצמו לצד יכולת אמיתית להכיר את עצמך לעומק ואת היכולת המינית, לטובת חיזוק האון והביטחון העצמי.

משחות הרדמה

אפשרות נוספת לטיפול בשפיכה מוקדמת היא דרך שימוש במשחות הרדמה אותם מורחים באופן מקומי באזור החלציים. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר בפתרון שאינו מתאים לכל הגבירם מאחר ולא פעם המשחות גורמות לירידה בחשק המיני לצד אלרגיה מקומית אשר עלולה להופיע, ולכן רצוי קודם כל לבחון טיפול פסיכותרפי כמו גם טיפול רגשי שיכול לתרום מאוד לצורך עיכוב השפיכה.

לסיכום, מדובר במצב נפוץ שמשפיע מאוד על היכולת שלך לתפקד באופן מלא בחדר המיטות. דרך טיפול התנהגותי וסקסולוגי לצד פתיחות מצדך ומצד בת הזוג תוכל להתגבר על הבעיה, ואף ליצור מערכת יחסים חזקה עם מיניות בריאה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות