קנאביס רפואי: מדריך למתחילים

מרבית רופאי המשפחה והרופאים המומחים בקופות החולים, מודעים ליכולות של קנביס לשכך כאבים. לכן יותר ויותר רופאים יגישו עבורכם בקשה למשרד הבריאות להתחלת טיפול בקנאביס, בעוד שמשרד הבריאות הוא הגורם היחיד שבסמכותו לאשר את השימוש. אבל מהו התהליך אותו יש לעבור בדרך אל הפחתת הכאבים וקבלת הרישיון?  ומה דרכי השימוש בקנביס? הנה מידע לצרכן המתחיל.

פרוצדורה לקבל רישיון לצריכת קנביס

מי שירצה להוציא רישיון לשימוש בקנאביס רפואי, יצטרך בשלב הראשון לפנות אל רופא המשפחה, ובעזרתו לקבל מסמכים ורשימות שיתארו למשרד הבריאות את המחלה או הכאב ממנו אתם סובלים כמו גם תיעוד של דרכי הטיפול בהן נקטתם, תוך הדפסת רשימת תרופות שרכשתם בשנה האחרונה. כל אלה נועדו כדי לפרט לוועדה הרפואית של המשרד הבריאות את מצבכם הכללי.

נוסף לכך, הרופא יציין בבקשה את הדרך בה המליץ לכם לצרוך את הצמח, שהאפשרויות הן "תפרחת" שניתן לעשן באמצעות אידוי בוופורייזרים, או שמן קנביס. לאחר הגשת כול המסמכים אל מחלקת הקנביס של משרד הבריאות, תוכלו לדעת (בדרך כלל אחרי חודשיים) אם אושר לכם שימוש בקנאביס. אם כן, תקבלו שיחה מהספק שיתאם עמכם משלוח או הזמנה של הצמח.

קנאביס רפואי

דרכי שימוש בקנאביס

אם אף פעם לא אהבתם את אקט העישון, תוכלו לצרוך את הצמח גם באמצעות מכשיר אידוי שמאדה את העשן ומספק רק את מיצוי הצמח ללא ריח או הרגשה של שריפה בגרון. עוד ניתן לערבב את הצמח עם מרכיבים של עוגה שניתן לאפות בתנור. מומלץ לבקש מהרופא שירשום לכם לפחות 10 גרם לפחות של שמן קנאביס, שמאפשר הקלה בכאבים ללא עישון. בכך תוכלו לצרוך את הצמח גם כאשר אתם סובלים ממיגרנה נוראית או במידה ואתם מרותקים למיטה.

מה כמות הקנביס המינימלית שאפשר לקבל ממשרד הבריאות?

בכול הנוגע לכמות שניתן לצרוך, הכמות המינימלית שניתן לבקש היא 10 גרם, בעוד שמומלץ לדרוש בהתחלה 10 גרם של שמן, ו10 גרם תפרחת. חשוב לציין בפגישה עם הרופא, כי הגעתם איליו בשל כאב כרוני שתרופות אינן מסייעות להקל בו. עוד יש לציין את מספר השנים בהן אתם סובלים מהכאב, או מהמחלה, ולבדוק את הסיכויים שלכם לקבל את הרישיון.

לפני התחלת הצריכה, תיצור עמכם קשר אחות מומחית שתדע להתאים את סוג הקנביס לכאב ממנו את סובלים. רישיון לצריכת קנאביס תקף בדרך כלל לחצי שנה, בעוד שלעיתים יבצע משרד הבריאות הארכה של הרישיון עד לסוף השנה בה ניתן האישור לצרכן.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top