משפחה חוצה במעבר חצייה: איך ללמד את הילדים לחצות את הכביש?

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ומדאיגה מאד בעל הקשור לפגיעה בהולכי רגל שמבקשים לחצות את הכביש. אם הילדים שלכם הגיעו לגיל שבו אפשר לחצות את הכביש לבד, אנחנו ממליצים לכם ללמד אותם כיצד עושים זאת נכון, קבלו את כל הטיפים החשובים.

עוצרים ומתבוננים

רגע לפני שאתם ממהרים לחצות את מעבר החצייה אנחנו ממליצים לכם לעצור רגע עם הילדים, על שפת הכביש, ולהתבונן לצדדים. התפקיד שלכם עכשיו הוא ללמד את הילדים שלכם איך מזהים שהכביש ריק מרכבים. מסתכלים ימינה, שמאלה ושוב ימינה ורק לאחר מכן אפשר להתחיל לחצות את הכביש בזהירות. מיותר לציין שיש לחצות את הכביש מקום מיועד למעבר כמו מעבר חצייה, כל מקום אחר לחציית כביש הוא כמובן בניגוד לחוק ומסכן את הילדים שלכם.

המתינו עד שהכביש פנוי

יש כבישים רחבים עם שני מסלולים לכל כיוון נסיעה. במצב כזה, אתם צריכים ללמד את הילדים שלכם לוודא ששני המסלולים ריקים מרכבים. גם אם הנהג במסלול הקרוב אליהם עוצר את הרכב, הם צריכים לוודא שהמסלול הבא גם הוא ריק מרכבים, או שהרכב שבו עצר גם הוא. לצערנו בשנים האחרונות שמענו על לא מעט מקרים של פגיעות בהולכי רגל במסלולים כפולים.

חוצים רק בירוק

יש המון מעברי חציה מרומזרים, כלומר הולך הרגל רשאי לחצות את הכביש אך ורק ברמזור ירוק. גם במצב כזה אתם חייבים ללמד את הילדים שלכם שרמזור ירוק לא מעניק תעודת ביטוח ועליהם לבצע את כל הבדיקות שהצגנו פה ולנקוט משנה זהירות. לצערנו לא פעם קורה שנהגים לא מצייתים לרמזור אדום בצומת ופוגעים בהולכי הרגל.

יוצרים קשר עין עם הנהג

למדו את הילדים שלכם להסתכל בעיניים של הנהג ולוודא שהוא מבין את הכוונה שלהם לחצות את הכביש. הקשר עם הנהג הוא קריטי וללא המבט המשותף הזה בעיניים המביע על הסכמה והבנה בין הצדדים, אנחנו ממליצים לכם ללמד אותם לא לקחת את הסיכון ולא לרדת אל הכביש.

 

 

חוצים ללא הסחות דעת

ברגע שהילדים שלכם מתחילים לחצות את הכביש הם צריכים להבין שהם חייבים להימנע מכל הסחת דעת שהיא. את הטלפון הנייד יש להכניס לכיס על מנת שלא יסיח לנו את הדעת ולהיות מרוכזים אך ורק בחציית הכביש. כל הסחת דעת עלולה לגרום לילדים שלכם לעשות טעויות קריטיות ולתפוס את הנהגים שעל הכביש לא מוכנים.

יורדים מהאופניים

אם הילדים שלכם רוכבים על אופניים למדו אותם לרדת מהם רגע לפני שהם חוצים את הכביש. עליהם לחצות את הכביש אך ורק ברגל ולא על האופניים. חציית כביש על אופניים היא כמובן מנוגדת לחוק, מכיוון שהיא לא מאפשרת לנהגים על הכביש להכין את עצמם כמו שצריך ולהאט. בנוסף חשוב לציין, את הכביש יש לחצות בהליכה ולא בריצה על מנת ששדה הראייה שלהם וזמן התגובה שלהם לא יפגע.

משפרים את שדה הראייה

יש מקרים שבהם שדה הראייה של הילדים עלול להיפגע כתוצאה ממכונית שעומדת לצד הדרך או כל דבר אחר שעלול להסתיר. במצב כזה, למדו את הילדים שלכם לעשות צעד קטן ולרדת אל הכביש על מנת לשפר את שדה הראייה שלהם. לא לרדת אל הכביש במהירות וכמובן שלא מתחילים לחצות עד ששדה הראייה שלהם לא מלא.

לסיכום, אם הילדים שלכם הגיעו לגיל שבו אפשר לחצות את הכביש לבד, אנחנו ממליצים לכם ללמד אותם את כל הטיפים שהצגנו במאמר זה על מנת שיוכלו לחצות את הכביש בבטחה ולחזור הביתה בשלום.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top