איך אפשר להוציא דרכון פורטוגלי לבן או בת הזוג?

אם אתם אזרחי ישראל המתגוררים בארץ ומחזיקים בדרכון פורטוגלי, יש לכם הזדמנות ייחודית לעזור לבן או לבת הזוג שלכם לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי. מדיניות ההגירה המכילה של פורטוגל והקשרים ההיסטוריים שלה עם הקהילה היהודית הופכים את התהליך הזה לאפשרי בהחלט, ובמאמר זה נבין מהם בדיוק השלבים והדרישות שיאפשרו לכם לעשות את זה.

מדיניות האזרחות הפורטוגלית על רגל אחת

פורטוגל מציעה מסלול אזרחות מהיר ופשוט יחסית לצאצאים של אזרחים פורטוגלים, בעיקר לאלה שהחזיקו באזרחות פורטוגלית והפכו לאזרחים של מדינה אחרת. בתור בעלי דרכון פורטוגלי תוכלו לסייע לבן או בת הזוג שלכם לקבל דרכון ואזרחות בעצמם, וכל זאת בזכות מדיניות ההגירה והאזרחות היחסית מקלה של ממשלת פורטוגל. נכון שהוצאת דרכון חדש הוא תהליך שנראה קצת ארוך ומתיש, ובעיקר לאחר ששונו התנאים ועשרות אלפי ישראלים נהנו מתהליך אזרחות מהיר, קל וזול יחסית, אולם התהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי לבן זוג הוא עדיין פשוט יחסית, וממש עכשיו נעבור על כל השלבים שהוא כולל.

 

 

שלבים להוצאת דרכון פורטוגלי לבן או בת הזוג

ההחלטה על הוצאת דרכון פורטוגלי לבן או בת הזוג היא החלטה שיכולה לעזור לשניכם בהמשך הדרך, למשל כשתרצו לצאת לחופשה משפחתית בחו"ל. ברגע שלשניכם יהיה דרכון פורטוגלי, הסיכוי שגם הילדים שלכם יקבלו אותו רק עולה. הינה השלבים שתצטרכו לעבור בדרך לקבלת הדרכון:

  • בחינת זכאות: לפני שבכלל מתחילים, ודאו שבן או בת הזוג שלכם עומדים בקריטריונים לזכאות לאזרחות פורטוגלית לפי מוצא, מה שכולל בדרך כלל הוכחת קשר אבות ישיר לאזרח פורטוגלי וניתן להוכחה דרך תעודת לידה או תעודת נישואין.
  • איסוף תיעוד: אספו את כל המסמכים הדרושים, כולל הדרכון הפורטוגלי שלכם, תעודת הלידה של בן או בת הזוג וכל תעודת נישואין או מסמכים אחרים שמבססים את הקשר בין שניכם.
  • סיוע משפטי: שווה לשקול את האפשרות להעסיק את שירותיו של עורך דין מנוסה בדיני הגירה פורטוגלית. עורכי דין מנוסים ילוו אתכם בתהליך, יוודאו שכל המסמכים תקינים ויספקו ייעוץ חשוב לגבי כל דרישות נוספות ספציפיות הרלוונטיות לכם.
  • הגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית: עורך הדין שתשכרו את שירותיו יהיה זה שגם אחראי על הגשת הבקשה בפועל. הבקשה כרוכה בדרך כלל במתן היסטוריה משפחתית מפורטת יחד עם המסמכים התומכים שאספתם להוכחת הקשר לאזרח פורטוגלי.

לאחר הגשת הבקשה לאזרחות

  • בדיקות רקע וראיונות: רשויות פורטוגל עשויות לערוך בדיקות רקע וראיונות כדי לאמת את תהליך הבקשה. היו מוכנים לספק ראיות נוספות לקשר ביניכם לבן או בת הזוג, וכן לקשר ביניכם לצאצאי פורטוגל במידת הצורך.
  • תקופת המתנה: זמן הטיפול בבקשות לאזרחות פורטוגלית לבן או בת הזוג עשוי להשתנות, אך לרוב הוא נמשך מספר חודשים. במהלך תקופה זו יבחנו הגורמים הרלוונטיים את כל הנתונים.
  • אישור אזרחות: אם הבקשה תאושר, בן או בת הזוג שלכם יקבלו בשעה טובה אזרחות פורטוגלית. לאחר מכן הם יהיו זכאים להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.
  • בקשה לדרכון: לאחר שבן או בת הזוג קיבלו אזרחות פורטוגלית, ניתן להגיש בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי בקונסוליה או בשגרירות פורטוגל בישראל. זהו תהליך מנהלתי פשוט יחסית הכרוך בדרך כלל בהגשת טפסי הבקשה לדרכון, מסמכים תומכים ותשלום האגרות הנלוות.

לסיכום

סיוע לבן או בת הזוג שלכם לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי הוא מאמץ מתגמל שיכול לפתוח אפשרויות חדשות לכל המשפחה שלכם. תוכנית האזרחות של פורטוגל מכירה בחשיבות שמירת הקשרים עם הפזורה הפורטוגלית, לרבות הקהילה היהודית, וזוהי הזדמנות שחבל לפספס. אם אתם חוששים מתהליך מורכב שגוזל זמן, שקלו סיוע של איש מקצוע משפטי, שתפקידו לייעל את תהליך הבקשה ולהבטיח שכל הדרישות מתקיימות. זה הזמן להתחיל בתהליך, כדי שבן או בת הזוג שלכם יוכלו לקבל את הדרכון הנכסף.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top