לפני שהולכים לטיפול זוגי: 5 דרכים לגשר על פערים בזוגיות

אם אתם לא מפסיקים לריב ולהתווכח, אם ישנם מתחים שתמיד נמצאים באוויר כמו גם במידה ואתם מאבדים את האינטימיות ואת שמחת החיים: אתם בוודאי רוצים לגשת לטיפול זוגי וזאת במקרה הטוב, כאשר במקרה הפחות טוב, תרצו להיפרד, להתגרש וללכת איש איש לדרכו.

טיפול זוגי יכול להטיב מאד עם מערכות יחסים כמו גם לקרב בין בני זוג ולפתור שלל בעיות בזוגיות. בשל כך רבים פונים לטיפול מסוג זה וזאת על מנת לא לאבד את התא המשפחתי והזוגי. אבל רגע לפני שאתם פונים לטיפול, חשוב להכיר 5 דרכים לגשר על פערים בזוגיות:

נהלו שיחות סבלניות יותר

כאשר אנו מתחילים לשוחח עם האנשים היקרים לנו על נושאים כואבים, עד כמה שנהיה סבלניים: נוכל למצוא את עצמנו תוך כמה דקות בעיצומה של מריבה רצינית. בשל כך חשוב להבין כיצד מדברים נכון ואיך מתקשרים. כאשר ישנם נושאים בוערים על הפרק, נסו להיפגש ולדון בהם בסביבה ניטרלית ונעימה, פנו מקום לטענות ולדבריהם של בני או בנות הזוג, ועד כמה שדברים אשר מושמעים לכם עלולים להיות לא נעימים: נסו לקבל אותם בהבנה ובצורה סבלנית. בכך תוכלו להקשיב ולא רק להישמע, תוך שאתם הופכים סבלניים יותר וקשובים יותר משיחה לשיחה.

פתחו אמון

אחת הבעיות שחולשת על בני זוג ומעיבות על מערכות יחסים היא: חוסר אמון. יצירת אמון לוקחת זמן רב תוך שהפרת האמון תארך כמה שניות בודדות. אמון במערכות יחסים מתבסס לא רק על נאמנות אלא גם על היכולת לפרנס את המשפחה, לעמוד ביעדים ולהגשימם, תוך שבני זוג שמאמינים אחד בשני: לא מבקרים את בני הזוג או בודקים אותם בכל זמן. בשל כך יש לתת אמון בכל שלב, "לשחרר" ממשימות שאתם מאמינים שרק אתם יכולים לבצע ולהכיר בכך שבן או בת הזוג הם שותפים מלאים שלכם לאורך הדרך.

טיפול זוגי

צאו יחד לבילויים ופעילויות

עבודה, ענייני היום יום, ניהול הבית ותחזוקתו, דאגה לילדים ושלל משימות נוספות גורמות לנו לשכוח מהסיבה המרכזית שבגינה בחרנו את בני הזוג והיא הרצון שלנו לבלות עמם בנעימים ולחלוק חיים משותפים. היעדר זמן איכות בזוגיות יכול להכניס לשגרה שאינה תמיד מבורכת תוך איבוד האינטימיות ושמחת החיים. בשל כך מומלץ פעם בשבוע לפחות לצאת לבילוי זוגי רומנטי להחזרת השיחה, התקשורת והאינטימיות.

נסו לא לחצות קווים אדומים

אלימות מילולית, אלימות פיזית, איומים, סחיטה רגשית, סחיטה כלכלית, הטרדות ועוד, כולם חלק מזוגיות שאינה בריאה. כאשר אתם נמצאים בעיצומו של ריב או ויכוח, חשוב לא לחצות קווים אדומים, וזאת משום שכל חציית גבול הופכת לצלקת שלא תמיד מחלימה. לכן חשוב להציב גבולות ברורים ולדעת כיצד לא עוברים אותם.

הקדישו שעה בכל יום לבילוי משפחתי

מלבד הבילוי הזוגי החשוב מאד למערכת היחסים, כדאי שתדעו לתפקד כחלק מהמשפחה. ארגנו בכל סוף שבוע בילוי נחמד המתאים לכולם, צפו יחד בתכנית טלוויזיה מעניינת, צאו לטיולים בשכונה או בטבע, שחקו יחדיו משחקים ובכך תחזקו יחדיו את הקשר המשפחתי, כמו גם את הקשר הזוגי.

לסיכום, טיפול זוגי טוב יסייע לכם לשמור על מערכת יחסים תקינה ואף להציל את הזוגיות! עם זאת, רגע לפני שאתם מתקשרים אל יועץ זוגי מתאים, נסו לשפר לבד את מערכת היחסים ובכך לצאת לדרך חדשה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות
Scroll to Top